RX 580 Ekran kartı dengesiz çalışıyor

btekin01

Decapat
Aklıma takılan bir sorun var. Hangi yazılımı kullanırsam kullanayım ekran kartım dengesiz çalışıyor, ani fırlamalar oluyor. Sizce bunun sebebi nedir ve bu bir sorun yaratır mı?
Yazılım AMD Adrenalin Edition
Chipset: RX 580 8G OC

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-03-11 014834.png
    Ek Açıklama 2020-03-11 014834.png
    45,6 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yetersiz olabilir. Bu durumda güç dalgalanması olur. Bu da performansda dalgalanma olmasına neden olur. Furmark testine tabi tutun. Test sonrası, Sensör görüntülerini paylaşın. Güç dalganması varmı bakalım. Ekran kartını 2. el aldıysanız bu durumun olma ihtimali var. Madencilik yapılan kartlarda genelde bu sorun meydana geliyor.

Bu sorun bendede mevcut. Bazı oyunlarda dalgalanma oluyor. Fps 170''den bir anda 100'e sonra tekrar 170'e çıkıyor. Bir çok yol denedim ancak sorun aynı. Çözümü varmı ?
Not: Ekran kartı sıfır. Windows orjinal. Virüs yok.

Bu dalgalanma bendede var millet sallıyor mining virüsü falan alakası yok driver ile alakalı ve korkulacak bir şey yok normal çalışıyor. Amd settings'den değilde, görev yöneticisinden bakarsan gayet stabil çalıştığını göreceksin.
PSU yetersiz olabilir. Bu durumda güç dalgalanması olur. Bu da performansda dalgalanma olmasına neden olur. Furmark testine tabi tutun. Test sonrası, Sensör görüntülerini paylaşın. Güç dalganması varmı bakalım. Ekran kartını 2. el aldıysanız bu durumun olma ihtimali var. Madencilik yapılan kartlarda genelde bu sorun meydana geliyor.
Dediğiniz güç dalgalanması yük altında olursa evet o zaman haklısınız güç kaynağı yetersiz veya kartın beslemesi sıkıntılı olabilir. Ama boşta olan bu güç dalgalanması driver sorunu.

Katılıyorum. Adrenalin 20 driver kurulumundan sonra bu tarz pick yapmaya başladı.Önemli olan yük altında dalgalanma olup olmadığına bakabilirsin.
Bu dalgalanma bendede var millet sallıyor mining virüsü falan alakası yok driver ile alakalı ve korkulacak bir şey yok normal çalışıyor. Amd settings'den değilde, görev yöneticisinden bakarsan gayet stabil çalıştığını göreceksin.

Dediğiniz güç dalgalanması yük altında olursa evet o zaman haklısınız güç kaynağı yetersiz veya kartın beslemesi sıkıntılı olabilir. Ama boşta olan bu güç dalgalanması driver sorunu.

Geri
Yukarı