Çözüldü RX 580 ekran kartı takılan sistemler açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirhan "pamda"

Hectopat
Arkadaşlar ikinci el mining çıkması RX580 ekran kartı aldım. Ekran kartını sisteme takınca görüntü gelmiyor. Hatta bilgisayar açılma aşamasına bile geçmiyor. Eski ekran kartımı taktım hala görüntü gelmiyor. Arkadaşım çalışan sistemine taktık ekran kartını oda aynı şekil no signal diyor ve görüntü gelmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Anakarttan BIOS pilini söküp 2dk sonra takıp deneyin.

Yaptık bu sefer sistem geliyor, açılış ekranı geldikten sonra tekrar no Signal'e düşüyor.

Başka bir çözüm yolu yok mu arkadaşlar gerekirse tüm sistem komple baştan sıfırlarım.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Kendi bilgisayarımda BIOS pilini çıkarıp 5dk bekledim. Sonra RX580 kartımda bulunan BIOS Switch'i değiştirdim ( sorun muhtemelen bundan kaynaklıydı zaten ) sonra BIOS ekranından bir şey değiştirmeden save and exit dedim ve açıldı.

Fakat arkadaşımın sisteminde aynı işlemleri yapmamıza rağmen bilgisayar hala BIOS'tan çıkınca kapanıyor onu çözemedik.
Anakarttan BIOS pilini söküp 2dk sonra takıp deneyin.

Yaptık bu sefer sistem geliyor, açılış ekranı geldikten sonra tekrar no Signal'e düşüyor.

Başka bir çözüm yolu yok mu arkadaşlar gerekirse tüm sistem komple baştan sıfırlarım.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Kendi bilgisayarımda BIOS pilini çıkarıp 5dk bekledim. Sonra RX580 kartımda bulunan BIOS Switch'i değiştirdim ( sorun muhtemelen bundan kaynaklıydı zaten ) sonra BIOS ekranından bir şey değiştirmeden save and exit dedim ve açıldı.

Fakat arkadaşımın sisteminde aynı işlemleri yapmamıza rağmen bilgisayar hala BIOS'tan çıkınca kapanıyor onu çözemedik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı