RX 580 ekranda kırmızı çizgi çıkma sorunu

CemGulec

Hectopat
Daha fazla  
2 hafta önce topladığım sistemde ekrana garip kırmızı çizgiler geliyor.

MSI RX 580 kullanıyorum. Monitör olarak ise Samsung'un 144 Hz'lik quantum dot 24 inçlik monitörü var.

Battlefield 1 ve Quantum Break'da olmuyor ancak PUBG, Witcher 3, Rust, Dying Light'ta her 2-3 saniyede bir oluyor. Ayrıca bugun 20 MB'lık bi wallpaper indirdim resmi açtığımda bir şey olmuyor ancak arka plan yaptıgımda ise oyunlardan daha çok olmaya başladı.

Elinizde farklı monitör, TV varsa orda deneyin, farklı kablo ile deneyin, hala sorun devam ederse ekran kartınızı servise gönderin. Farklı TV vs. bağlayınca sorun gideriliyorsa monitörü servise gönderin.

Her konu açtığımda 1 günlük ceza alıyorum technopat dan, cevap vermek için farklı hesap açtım.

Dediğinizi yaptım sorun display porttaymış hdmi kablosunu takınca o sinir edici çizgilerden gelmedi ancak display portta 144 hz görüyordu hdmi ile 120 hz alıyorum sizce neden display portta böyle bişey yapıyor olabilir kutudan çıkan orjinal kabloyu kullanıyorum monitör ve sistemi alalı sadece 2 hafta oldu hatta 2 hafta bile değil geçen hafta pazartesi aldım

DP'dan dolayı ise kablo, ekran kartındaki DP ve monitörde bulununan DP'dan, hangisinin sorunlu olduğunu bulun, kablo ise yenisini alırsınız ama öbür türlü servise vermekten başka çare yok.

internette araştırdım sorun 144 hz deymiş dp ve hdmi kablosunda değilmiş bazı kullanıcılarda varmış garanti ile değiştiriyorlarmış şimdi garantiye göndersem bana geri gelmesi 15 gün felan sürer sizce değermi garantiye göndermeye çünki başka monitörüm yok

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı