Çözüldü RX 580 Ekranın Siyah Olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Express07

Centipat
Merhaba arkadaşlar.

Sorunum i7 7700K, 16GB 2400MHz RAM, RX 580 (Sapphire Pulse 8 GB), Samsung M.2 960 EVO
sistemli bir bilgisayar kasası mevcut. İşlemcimi yeni aldım, PUBG Lite denemesi yapayım dedim. Biraz oyunun özelliklerine abandım. MSI Afterburner yükledim. PUBG Lite'de ayarların hepsini sona çektim.
1920x1080 çözünürlük, FPP kamera açısı ,max FPS, ekran ölçeği ayarları sonda. Genel kalite ultra
olacak şekilde sona çektim bütün ayarları. 24" monitör kullanıyorum. Oyuna girdim ilk 3 dk sorun yoktu sonra ekran siyah oldu. görüntü gitti. Reset attım görüntü geldi. Tekrar oyuna girdim.

1920x1080 çözünürlük, FPP kamera açısı, max FPS, ekran ölçeği ayarları normal olarak ayarladım
genel kalite ultra olacak şekilde ayarladım. MSI programından core clock ve memory düşürdüm. Sıcaklık derecesi 60'larda geziyordu. Fakat bu sefer ekranda hafif çizgiler olup gidiyor. Şu anda ayarları ellemeden MSI programından da varsayılan yapıp fanı sona çektiğimde ekran sorunu olmuyor. Fakat 75 - 78 dereceler arasında dolanıyor sıcaklık. Sizce kaliteli bir görüntü alarak ekran kartını yormayacak şekilde nasıl bir ayar yapmalıyım. Bir de ekran kartım şuanda zarar görmüş müdür?

a.jpg

Çözüm
Ekran kartın zarar görseydi sürekli hatalar alırdın fanı yüksek ayarda tutarak oynayabilirsiniz hiçbir sorun olmaz.

Hocam bugün fanı sona açtım 78 dereceyi gördü yaklaşık 1 saatin sonunda ekran karardı reset atınca tekrar geldi görüntü.
Ayarlar şu şekildeydi:
Oyunda tüm ayarlar Ultra.
Core clock 1366.
Memory clock 2000.
Fan sonda.

Bugün ise ayarları şu şekilde yaptım.
Oyunda yine tüm ayarlar sonda.
Core clock 1100.
Memory clock 1500.
Fan %60
Fan sıcaklığı 65 dereceyi geçmedi hiç.
Bu arada oyun içi FPS 144 sabit hemen hemen.
3 saat oynadım sorun olmadı.
Ufak bir araştırma yaptım 80 90 dereceyi geçmediğinde sorun olmaz demiş çoğu kişi ekran kartı hasar almış olabilir mi?

Arkadaşlar sorunum çözüldü.
Ayarları bu şekilde yapınca. Ultra ayarlarda PUBG Lite'da 60 derece sıcaklığı geçmiyor. Ve 144 FPS gibi bir değer alıyorum. 1920x1080 çözünürlük.
Ekran kartın zarar görseydi sürekli hatalar alırdın fanı yüksek ayarda tutarak oynayabilirsiniz hiçbir sorun olmaz.

Hocam bugün fanı sona açtım 78 dereceyi gördü yaklaşık 1 saatin sonunda ekran karardı reset atınca tekrar geldi görüntü.
Ayarlar şu şekildeydi:
Oyunda tüm ayarlar Ultra.
Core clock 1366.
Memory clock 2000.
Fan sonda.

Oyunda yine tüm ayarlar sonda.
Core clock 1100.
Memory clock 1500.
Fan %60
Fan sıcaklığı 65 dereceyi geçmedi hiç.
Bu arada oyun içi FPS 144 sabit hemen hemen.
Ufak bir araştırma yaptım 80 90 dereceyi geçmediğinde sorun olmaz demiş çoğu kişi ekran kartı hasar almış olabilir mi?

Ayarları bu şekilde yapınca. Ultra ayarlarda PUBG Lite'da 60 derece sıcaklığı geçmiyor. Ve 144 FPS gibi bir değer alıyorum. 1920x1080 çözünürlük.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    176,4 KB · Görüntüleme: 35
Çözüm
Ayarlar şu şekildeydi:
Oyunda tüm ayarlar ultra
Core clock 1366
Memory clock 2000
fan sonda

Oyunda yine tüm ayarlar sonda
Core clock 1100
memory clock 1500
fan %60
fan sıcaklığı 65 dereceyi geçmedi hiç
bu arada oyun içi fps 144 sabit hemen hemen
Ayarları bu şekilde yapınca. Ultra ayarlarda pubg lite da 60 derece sıcaklığı geçmiyor. Ve 144 fps gibi bir değer alıyorum. 1920x1080 çözünürlük.
144 hz monitörmü kullanıyorsunuz ?
poweriniz yetmiyor olabilir şimdi powerle ne alakası var diyenler olacak ama bendede öyle olmustu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı