Çözüldü RX 580 fan ayarı yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
North Memphis
Dostlar, RX 580 fan ayarı yapıyorum AMD Software'dan ama 59 derecede 3000 RPM'e çıkıyor. MSI afteburner indirsem AMD ile çakışacak ve WattMan hatası alacağım. Nasıl çözeceğiz bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende bulunan rx480 e ne zaman bir güncelleme gelse ve yapsam illaki yakın bir süre içinde Wattman hatası alıyordum. Burada bir sorumda reballing tarzı bir hatadan bahsetmişlerdi. Ancak Afterburner ile GPU, CPU sıcaklığı ve kullanım yüzdeleriyle takip edip asıl sorunun otomatik fan ayarının işlevsizliğinden gerçekleştiğine kanaat getirmiştim. Ki öyle de oldu Afterburner ile kendim bir fan ayarı yaptım ne Wattman hatası alıyorum ne de başka bir şey. Ha ancak şunu da söyleyeyim halen yeni güncellemeleri anında yapmıyorum. En optimize olan sürümde kalmayı tercih ediyorum. Uzun bir süre NVIDIA ekran kartları kullanmış birisi olarak AMD hüsrana uğratmadı değil. Bu Wattman hatası alanları bir araya getirsek muhtemelen yeni bir ülke kurarız. AMD her ekran kartına bir kişilik vermiş gibi. Ee tabi bu da farklı farklı çözümleri doğuruyor. Ben sadece kendi deneyimimden çıkan sonuç üzerinden giderek söyledim. Kafanıza en uygun sonucu uygulamanız en iyi yöntem olacaktır. Bu yüzden örnek olarak başka bir sitede benzer bulduğum sorunu ve çözüm önerilerini paylaşıyorum: XFX RX 580 fans stuck at 100% ALL the time and cannot change it
Umarım siz de vazgeçmezsiniz...
gpu tweak 2'de ne oldu bilmiyorum benzer durum olmuştu değiştiremiyordum. MSI Afterburner ile yola devam ettim. Bu arada programlar çakışmıyor.

Hocam 2 gün öncesine kadar sürekli WattMan alıyordum MSI Afterburner'ı sildim düzeldi

İki yazılım birbiriyle çakışmaz önceliği hangisine atarsa o geçerli olur. AMD Adrenalin programı üzerinden fan profili ayarlayamadınız mı?

Olmuyor işte hocam. Ayarlıyorum. 59 derecede 3000 RPM'e çıkıyor tekrardan. Bekliyorum düzelir belki diye ama yok. Farklı fan ayarı denedim yine olmuyor. Defaultdaymış gibi.

Bende bulunan rx480 e ne zaman bir güncelleme gelse ve yapsam illaki yakın bir süre içinde Wattman hatası alıyordum. Burada bir sorumda reballing tarzı bir hatadan bahsetmişlerdi. Ancak Afterburner ile GPU, CPU sıcaklığı ve kullanım yüzdeleriyle takip edip asıl sorunun otomatik fan ayarının işlevsizliğinden gerçekleştiğine kanaat getirmiştim. Ki öyle de oldu Afterburner ile kendim bir fan ayarı yaptım ne Wattman hatası alıyorum ne de başka bir şey. Ha ancak şunu da söyleyeyim halen yeni güncellemeleri anında yapmıyorum. En optimize olan sürümde kalmayı tercih ediyorum. Uzun bir süre NVIDIA ekran kartları kullanmış birisi olarak AMD hüsrana uğratmadı değil. Bu Wattman hatası alanları bir araya getirsek muhtemelen yeni bir ülke kurarız. AMD her ekran kartına bir kişilik vermiş gibi. Ee tabi bu da farklı farklı çözümleri doğuruyor. Ben sadece kendi deneyimimden çıkan sonuç üzerinden giderek söyledim. Kafanıza en uygun sonucu uygulamanız en iyi yöntem olacaktır. Bu yüzden örnek olarak başka bir sitede benzer bulduğum sorunu ve çözüm önerilerini paylaşıyorum: XFX RX 580 fans stuck at 100% ALL the time and cannot change it

Çözüm
Bende bulunan RX480'e ne zaman bir güncelleme gelse ve yapsam illaki yakın bir süre içinde WattMan hatası alıyordum. Burada bir sorumda reballing tarzı bir hatadan bahsetmişlerdi. Ancak Afterburner ile GPU, CPU sıcaklığı ve kullanım yüzdeleriyle takip edip asıl sorunun otomatik fan ayarının işlevsizliğinden gerçekleştiğine kanaat getirmiştim. Ki öyle de oldu Afterburner ile kendim bir fan ayarı yaptım ne WattMan hatası alıyorum ne de başka bir şey. Ha ancak şunu da söyleyeyim halen yeni güncellemeleri anında yapmıyorum. En optimize olan sürümde kalmayı tercih ediyorum. Uzun bir süre NVIDIA ekran kartları kullanmış birisi olarak AMD hüsrana uğratmadı değil. Bu WattMan hatası alanları bir araya getirsek muhtemelen yeni bir ülke kurarız. AMD her ekran kartına bir kişilik vermiş gibi. Ee tabii bu da farklı farklı çözümleri doğuruyor. Ben sadece kendi deneyimimden çıkan sonuç üzerinden giderek söyledim. Kafanıza en uygun sonucu uygulamanız en iyi yöntem olacaktır. Bu yüzden örnek olarak başka bir sitede benzer bulduğum sorunu ve çözüm önerilerini paylaşıyorum: XFX RX 580 fans stuck at 100% ALL the time and cannot change it

Peki hocam, eski driver nereden bulurum. AMD'nin sitesinde bir yere kadar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı