RX 580 FIFA 19 Oynarken GPU %0

matrokor

Hectopat
FIFA 19 oynarken FPS düşmesi yedim. Merak edip MSI Afterburner'i açtım ve GPU kullanımını takip ettim. Eğer 10 dakika oynuyorsam 5 dakika %0, 4 dakika %22-40 1 dakika %99-100 civarlarında oluyor. Bu normal mi? Eskiden FPS düşmesi yemiyordum.

Sorun olabileceğini düşündüğüm şey: Ekran kartımı uzun süredir güncellemiyordum yeni güncelledim.

-ASUS Dual RX 580 8 GB.
-Ryzen 5 2600.
-16 GB RAM (çift kanal)
-B450M-K

Öyle gözüküyor.
Anakartınızın sitesinden BIOS ve ardından AMD Clean-up Utility ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp WHQL ekran kartı sürücünüzü kurun ve ardından chipset güncellemesi yapın. Ayrıca bu sadece bu oyunda mı oluyor?
Chipseti anakartınızın sitesinden kurun.

Sürekli 0 göstermesi saçma mesela bazı oyunlarda sadece işlemci ağırlıklı olduğu için ekran kartı bazen 0 gösterebiliyor ama sürekli 0 gösterse ekran gelmez. MSI Afterburner kullanıyorsanız ayarlar kısmında Enable unified GPU usage monitoring kısmındaki tiki aktif edin.

Sürekli 0 göstermesi saçma mesela bazı oyunlarda sadece işlemci ağırlıklı olduğu için ekran kartı bazen 0 gösterebiliyor ama sürekli 0 gösterse ekran gelmez. MSI Afterburner kullanıyorsanız ayarlar kısmında Enable unified GPU usage monitoring kısmındaki tiki aktif edin.
Sorunu çözdüm FPS'yi sabit olarak kullanıyordum. FPS kilitini kapatınca sorun düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı