RX 580 Görüntü Gelmeme Sorunu

Shorlix

Decapat
Arkadaşlar bugün yeni ekran kartı aldım, Sapphire RX 580 GB Nitro+ modelini. Normal i5-7400 işlemcinin grafik kartını kullanıyordum ,7-8 aydır bir sorunum yoktu ama kartı takınca görüntü alamadım. HDMI ile denedim "Sinyal Yok" hatası verdi, VGA-DVI dönüştürücüsü ile denedim yine "Sinyal Yok" hatası aldım. Fanlar çalışıyor, Sapphire yazısı yanmıyor, abim DVI-DVI kablosu almaya gitti. O gelince onu da deneyeceğim, sizin vereceğiniz başka fikirler var mı?

PSU: FSP500-60AHBC

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın güç bağlantısını yaptığınızdan emin olun, ardından tek RAM bellek takarak test edin.
Sistemde zaten tek modül RAM bulunuyor.
Hâlâ dahili grafikten görüntü almaya çalışıyor olabilir mi?
Sanmıyorum şuan grafik kartını kullanarak yazıyorum size RX580 i taktığımda görüntü gelmiyor ekrana. Monitörün ışığı yanıp sönüyor normalde çalıştığı zaman sürekli yanık halde oluyor ışık.
En son driveri kurmaya çalıştım lakin kartı tanımlayamadı diyor kartı taktığım zamanda ekran siyah oluyor birşey göremiyorum. Şuan kart takılı ama güç pinleri takılı değil kartın, o yüzden çalışıyor güç pinlerini taktığım zaman ekran gelmiyor.

Slota oturtup görüntü alabildigin halde güç bağlantısını yaptığında görüntü gelmiyor öyle mi?
Yok ekran kartından şuana kadar hiç görüntü alamadım. Bilgisayara format atıp Intel HD 630 grafik kartinin driverlerini silip devre disi biraktim ama hala görüntü gelmiyor dönüştürücü olarak VGA to DVI kullandım sorunum hala çözülmedi

Valla ben de dahili grafik yongalı işlemcide harici bir kart kullanmıştım. Böyle bir problem yaşamadım. Statik elektrik olabilir bir ihtimal.
İmkan varsa başka PC'de deneyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı