RX 580 GTA 5 FPS Sorunu

whoisfirat

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hepinize merhaba. İnternette baktım RX 580 ekran kartı GTA 5'de en düşük ayarlarda 130 140 FPS alırken ben nedenini bilmediğim şekilde 60 70 FPS alıyorum. Radeon ayarlarında "ortalama 66 FPS - sınırda" yazıyor. Yanında ünlem var. Hiçbir ayara dokunmadım. V-Sync ne GTA 5'te açık ne de Radeon ayarlarında. Radeon ayarlarını Gaming planına aldım bu arada. Bilgisayar da yüksek performansta. Ne yapmam gerekli? Bundan 1-2 gün öncesine kadar bu arada Radeon ayarlarında "ortalama 150 FPS" yazıyordu.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhaba. İnternette baktım RX 580 ekran kartı GTA 5'de en düşük ayarlarda 130 140 FPS alırken ben nedenini bilmediğim şekilde 60 70 FPS alıyorum. Radeon ayarlarında "ortalama 66 FPS - sınırda" yazıyor. Yanında ünlem var. Hiçbir ayara dokunmadım. V-Sync ne GTA 5'te açık ne de Radeon ayarlarında. Radeon ayarlarını Gaming planına aldım bu arada. Bilgisayar da yüksek performansta. Ne yapmam gerekli? Bundan 1-2 gün öncesine kadar bu arada Radeon ayarlarında "ortalama 150 FPS" yazıyordu.

Eki Görüntüle 622812
Radeon ayarlarında oynama yaptınız mı? Default yapıp tekrar dener misiniz?

Eki Görüntüle 622812

MSAA açıksa ondan olabilir o çok fark ediyor.

Eki Görüntüle 622812

Aşağıdaki ekran kartı profilini standart yapıp dener misiniz?

Ben aynı ekran kartı ile yüksek ayarlarda ortalama 120 fps alıyorum. MSAA ve FXAA kapalı.
Ben de alıyordum bundan 2-3 gün öncesine kadar 130 140 fps ama birden bire oldu anlamadım ben de.
Tüm sistemi ve oynadığınız ayarları belirtin detaylıca (MSAA vb.).
MSI RX 580 GAMING X, I5 2500K, 600W +80 PLUS, 8GB RAM

Oyun ayarları en düşükte.
En düşük ayarlara alırsan oyun işlemciye yüklenir.
En düşük ayarlara alırsam evet işlemciye yüklenir tüm yük ama fps düşmez darboğaz olup takılmalar olur. 2-3 gün öncesine kadar 140 fps alıyordum.
Oyun ayarlarını atarmısınız ? Bende rx570 var daha yüksek fps alıyorum.
Atıyorum birazdan.
Nasıl oldu bilmiyorum tekrardan 130 135 fps almaya başladım. Eski haline döndü oyun. Hepinize teşekkür ederim yardımlarınız için. Kusura bakmayın meşgul ettim sizleri. <3

Son düzenleme:

Geri
Yukarı