RX 580 hangi marka tercih edilmeli?

Adrian.Shephard

Hectopat
Yer
Black Mesa Research Facility
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm, değerli hocalarım bir sorum olacak. RX 580'i almayı düşünüyorum da muadil olarak Sapphire, MSI, Gigabyte, XFX gibi çeşitli markalar var. Bunlar arasında fark oluyor mu? MSI Armor almayı düşünüyorum mantıklı bir seçim olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamünaleyküm, değerli hocalarım bir sorum olacak. RX 580'i almayı düşünüyorum da muadil olarak Sapphire, MSI, Gigabyte, XFX gibi çeşitli markalar var. Bunlar arasında fark oluyor mu? MSI Armor almayı düşünüyorum mantıklı bir seçim olur mu?
Aleykümselam.

Genel olarak RX570 ve 580'de gördüğüm bütün XFX olanlar fazla ısınıyordu. Ben uzak duruyorum şahsen o sebeple.

MSI için Gaming Armor'a göre daha iyi MSI olacaksa Gaming olsun derim.

Sapphire Nitro kullandım sıkıntı yaşamadım RX570 ve 580'de.

Gigabyte soğutma konusunda olmasa da malzeme kalitesi olarak düz modeli olsun Aorus olsun çok dandik geliyor. Kaç tane soğutma bloğu tutan tırnağı kırık Gigabyte gördüm.

Asus düz modelleri hakkında da bir şey diyemem deneyimim yok. Asus ROG için de RX580'de görmedim kullanmadım ama bir ekran kartının bir modeli alınacaksa bence ROG alınmalıdır derim.

İşlemcim Ryzen 5 2400G bütçem 2200tl falan işte.
2200TL civarına çıkıyorsanız RX 580 yerine 1660S, 1660Ti, RX 5600XT, RX 6500XT gibi kartları kovalamanız daha iyi olur.

Aleykümselam.

Genel olarak RX570 ve 580'de gördüğüm bütün XFX olanlar fazla ısınıyordu. Ben uzak duruyorum şahsen o sebeple.

MSI için Gaming Armor'a göre daha iyi MSI olacaksa Gaming olsun derim.

Sapphire Nitro kullandım sıkıntı yaşamadım RX570 ve 580'de.

Gigabyte soğutma konusunda olmasa da malzeme kalitesi olarak düz modeli olsun Aorus olsun çok dandik geliyor. Kaç tane soğutma bloğu tutan tırnağı kırık Gigabyte gördüm.

ASUS düz modelleri hakkında da bir şey diyemem deneyimim yok. ASUS ROG için de RX580'de görmedim kullanmadım ama bir ekran kartının bir modeli alınacaksa bence ROG alınmalıdır derim.

2200TL civarına çıkıyorsanız RX 580 yerine 1660S, 1660 Ti, RX 5600XT, RX 6500XT gibi kartları kovalamanız daha iyi olur.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Yalnız önerdiğiniz kartların hepsi 3000 TL'yi geçtiği için maaleseef alamayacağım.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Yalnız önerdiğiniz kartların hepsi 3000 TL'yi geçtiği için maaleseef alamayacağım.
Rica ederim. 2200TL biraz düşük ama yakın olduğu için bütçeyi 2500TL'ye taşırsanız bulabilirsiniz. Mesela ben ikinci elde 1660Ti 2500TL'ye satıyordum yakın zamana kadar epey bir süre kaldı. Yine yakın zamanda bu fiyatlara satılan 1660S ve 1660Ti kartları ikinci el ilanlarında görürsünüz. Aynı şekilde 1 seneden beri aynı fiyata satışta olan 6500XT var söylediğim kartlardan.
Kısaca 2500TL bütçe oluşturma şansınız varsa bulabilirsiniz biraz arayınca.

Geri
Yukarı