RX 580 hard overclock yapmak

Yer
North Memphis
Dostlar, ben bir işe giriştim... Resimde görmüş olduğunuz gibi değerleri sona çektim, voltajı da aynı şeklide. Bellek markası Elpida. Sizce ne gibi bir sıkıntı yaşarım ve neden? (Mining yapmıyorum.) Bu ayarlar, biz sonuna kadar overclock yapamayacaksak neden var? Yani kartın 2000MHz potansiyeli varsa, arttırdığımızda neden kaldıramaz? Şimdi ben bunları kaydetsem ve oyuna girsem WattMan hatası alacağım büyük ihtimal. Sürekli diyorlar, "yavaş yavaş arttır, dikkatli ol, deneye deneye yap" gibi. Teoride mümkünse pratikte neden olmuyor? Düzenleme: An itibari ile WattMan yedim 😁 . Konuyu açtım, F5'e bastım ekran gitti.🥳

resim_2021-04-18_163313.png

Son düzenleme:
Her kartın potansiyeli aynı olmuyor. Birebir aynı bileşenlere sahip bir kartta birinde 400 MHz destekleniyorsa diğerinde maksimum 300 destekleniyor. Donanıma bağlı. Kademe kademe arttır dememizin sebebi de bu, olmama ihtimali var.

Dostlar, ben bir işe giriştim... Resimde görmüş olduğunuz gibi değerleri sona çektim, voltajı da aynı şeklide. Bellek markası Elpida. Sizce ne gibi bir sıkıntı yaşarım ve neden? (mining yapmıyorum.) Bu ayarlar, biz sonuna kadar overclock yapamayacaksak neden var? Yani kartın 2000MHz potansiyeli varsa, arttırdığımızda neden kaldıramaz? Şimdi ben bunları kaydetsem ve oyuna girsem WattMan hatası alacağım büyük ihtimal. Sürekli diyorlar, "yavaş yavaş arttır, dikkatli ol, deneye deneye yap" gibi. Teoride mümkünse pratikte neden olmuyor? Düzenleme: An itibari ile WattMan yedim 😁. Konuyu açtım, F5'e bastım ekran gitti.🥳

Eki Görüntüle 980275

Her kartın potansiyeli aynı değil. Mesele GTX 1660 Super ile voltaj vermeden.
+1000 belleğe +200 de çekirdeğe verdim. Ve hiç hata görmedim bugüne kadar.
12312231.png

12312231.png

Derecenin boşta 57 derece olması korkutmasın. Kart Gaming X olduğu için 60 dereceye kadar fan açmıyor :)

Eki Görüntüle 980316

Derecenin boşta 57 derece olması korkutmasın. Kart Gaming X olduğu için 60 dereceye kadar fan açmıyor :)
Kartı NVIDIA kontrol panelinden Optimum Güç ayarına getirirseniz, boşta maksimum frekansta çalışmaz ve çok çok daha serin çalışır. 40-45 derece aralığında çalışır. Boşuna frekans yükseltmesine gerek yok boşta.

Kartı NVIDIA kontrol panelinden optimum güç ayarına getirirseniz, boşta maksimum frekansta çalışmaz ve çok çok daha serin çalışır. 40-45 derece aralığında çalışır. Boşuna frekans yükseltmesine gerek yok boşta.

Ayarladım fakat fark yok. Hâlâ en yüksek frekansta çalışıyor. OC'li bir kart için çalışmayacaktır bu söylediğiniz.

Dostum Rx 580 zaten deli gibi güç çeken bir kart. Çip genelde bozulmaz ama aşırı ısıdan soğuk lehime düşebilir. Vram çipleri bozulabilir. Mosfetleri ağır yük altına sokarsın. Bence gerek yok. Ki gördüğün gibi voltaj olarak 1.2den yukarısına izin vermiyor.

Ayarladım fakat fark yok. Hâlâ en yüksek frekansta çalışıyor. OC'li bir kart için çalışmayacaktır bu söylediğiniz.
Boştayken neden kartı OC'li kullanıyorsunuz ki? Ben OC yapacağım zaman Afterburner açarım, normalde standart frekansta çalışır kart, daha serin.

Boştayken neden kartı OC'li kullanıyorsunuz ki? Ben OC yapacağım zaman Afterburner açarım, normalde standart frekansta çalışır kart, daha serin.

Her oyuna girecekken MSI Afterburner ile uğraşamam. Sürekli oyun oynayan birisi olarak, ayarı yaptım kalsın öyle sıcaklık 55 derece sanki 70 de çalışıyor. Bir sorun yok.

Her oyuna girecekken MSI Afterburner ile uğraşamam. Sürekli oyun oynayan birisi olarak, ayarı yaptım kalsın öyle sıcaklık 55 derece sanki 70 de çalışıyor. Bir sorun yok.
70'de çalışıyor demedim zaten, basit bir gerçeği söyledim. Donanımlar ne kadar düşük sıcaklıkta çalışırsa ömürleri de o kadar uzun oluyor. Sizin tercihiniz, fikrimi söyledim.

Geri
Yukarı