RX 580 için FX 8300 OC vs FX 8350

Skyfin

Decapat
Arkadaşlar elimde RX 580, FX 8300 tabanlı bir sistem var. İşlemci 3.53GHz'de çalışıyor. PUBG ve R6'da denedim. R6 Ultra ayarlar 80 90 FPS civarı alıyor hiçbir takılma FPS düşmesi falan yok ancak PUBG'de oyun hiç akıcı değil. Mauseyi döndürdüğümde geç algılıyor, kasıyor vs. Şimdi kaliteli bir işlemci soğutucusu alıp FX 8300'e iyi bir OC mi yapayım yoksa FX 8350 işlemci mi alayım? Lütfen Ryzen işlemciler önermeyin. Anakart değişmem gerekiyor, o kadar bütçem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
R6; işlemciye yükleniyor ancak Pubg grafik kartına yüklendiği için darboğaz yapıyor. 2 işlemci arasında çok fark yok, ikisi de birbirinin laciverti.

Aynı aileden FX 6300 kullanıyorum. PUBG'de aynı sorunu çok sık yaşar oldum. Sebebi tekli çekirdek performansının yetmemesi. FX ailesi 2011'de çıktı diye hatırlıyorum. 9 yaşında olan mimarinin ömrü bu kadar.

Bende sistem toplamı düşünüyordum ama salgın yüzünden işimizden olduk...

Bütçeniz var ise Ryzen 3000 serisine yönelip + 16GB RAM ile takviye etmeniz olur.

Maa
Aynı aileden FX 6300 kullanıyorum. PUBG'de aynı sorunu çok sık yaşar oldum. Sebebi tekli çekirdek performansının yetmemesi. FX ailesi 2011'de çıktı diye hatırlıyorum. 9 yaşında olan mimarinin ömrü bu kadar.

Bende sistem toplamı düşünüyordum ama salgın yüzünden işimizden olduk...

Bütçeniz var ise Ryzen 3000 serisine yönelip + 16GB RAM ile takviye etmeniz olur.
Maalesef öyle bir bütçem yok sizce işlemciye soğutucu alıp 4.5GHZ'ye kadar OC'mi edeyim. Bunun bir yararı olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı