RX 580 ile i7 3770 oyun performansı nasıl olur?

metehan5

Hectopat
RAM
16 GB g skill 1333 mhz
Ekran kartı
RX 580
İşlemci
İ7 3770
Warzone ve birkaç oyun olmak üzere 60FPS zar zor alıyorum ya da alamıyorum.
Alta bir tane SS bırakıyorum yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler şimdiden.

IMG20230204022619.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar normal. İşlemci yetersiz geliyor ve Warzone işlemciyi ağlatan bir oyun normal. Ekran kartına yetişemiyor.
İzlediğim video da 8gb ram ile test yapılıyor hatta bir saniye link bırakıyım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzlediğim video da 8gb ram ile test yapılıyor hatta bir saniye link bırakıyım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videonun 3:17 ile 3:25 arasını izlemedin sanırım.

Ek olarak işlemcim %70 kullanımın üstüne hiç çıkmıyor sıcaklık termal macunu yenilemedim ondan kaynaklı fakat sadece RAM'den dolayı bu kadar performans düşüklüğü olur mu ya
Ayarlda zaten hepsi highta.

Ek olarak işlemcim %70 kullanımın üstüne hiç çıkmıyor sıcaklık termal macunu yenilemedim ondan kaynaklı fakat sadece RAM'den dolayı bu kadar performans düşüklüğü olur mu ya.
Ayarlda zaten hepsi highta.

RAM MHz'i sana sıkıntı çıkartıyor hocam.

Ekran kartını almadan önce izlediğim video buydu mesela.

Problem Kart'ta değil RAM.

Yapmam gereken şey nedir anakart yenilemek mi ki eğer öyle bir şey yaparsam sanırım işlemci ve RAM de yenilemem gerekecek.

Anakart neydi hocam anakartın daha yüksek MHz destekliyorsa RAM yenileyebilirsin sadece.

Yapmam gereken şey nedir anakart yenilemek mi ki eğer öyle bir şey yaparsam sanırım işlemci ve ram de yenilemem gerekecek

O sistem temelden yenilecek. Warzone zaten bozuk oyun tamam mı, sen de bir haritaya girersin videodaki değerleri alırsın ama testler geneli yansıtır mı? Hayır.

Ben de kendi sistemimle videolar çekip yüklüyorum millet geliyor "ya biz de aynı kartı aldık, işlemci daha güçlü ama FPS" düşük diye yorum yapıyorlar. Herkes bilgisayarı aynı kullanmaz, bak mesela benim RAM'lerde overclock var nereden baksam işlemciye %10 fazladan destek veriyor. Adam daha güçlü işlemci alıyor ama beslemeyi bilmiyor.

Kısaca o öyleydi bu böyleydi bunlara takılma, sistemin tabanı çağdışı kalmış artık oraya bir temelden girmek şart. O zamana kadar da idare et işte.

Anakart neydi hocam anakartın daha yüksek MHz destekliyorsa RAM yenileyebilirsin sadece.

Tam modelini bilmiyorum ama 1333 MHz üstü desteklemiyor hatta elimde G.Skill 8 8 takılı şu an 16 1600 MHz RAM'ler 1333 de çalışıyor.

O sistem temelden yenilecek. Warzone zaten bozuk oyun tamam mı, sen de bir haritaya girersin videodaki değerleri alırsın ama testler geneli yansıtır mı? Hayır.

Ben de kendi sistemimle videolar çekip yüklüyorum millet geliyor "ya biz de aynı kartı aldık, işlemci daha güçlü ama FPS" düşük diye yorum yapıyorlar. Herkes bilgisayarı aynı kullanmaz, bak mesela benim RAM'lerde overclock var nereden baksam işlemciye %10 fazladan destek veriyor. Adam daha güçlü işlemci alıyor ama beslemeyi bilmiyor.

Kısaca o öyleydi bu böyleydi bunlara takılma, sistemin tabanı çağdışı kalmış artık oraya bir temelden girmek şart. O zamana kadar da idare et işte.

Tamamdır teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı