RX 580 Kod 43 Hatası

ExarKun

Hectopat
Arkadaşlar, burayı günlerdir mesken tuttum. Kusura bakmayın. Geçen günlerde benim RX 580'e Radeon 24.4.1 güncellemesini kurmamla başlayan kod 43 illeti hala devam ediyor. 1 hafta önce bilgisayarcı arkadaş alıp götürdü kartı, bugün aradı ve "Ekran kartını sistem görüyor ama sarı ünlem var. Firmalar kapalı olduğu için yazılım isteyemedim. BIOS sökmem lazım ama unutmayın, kart susabilir." dedi. Şu cümleyi bana çevirebilecek bir arkadaş var mı çünkü telefonuda açmıyor? Ya bu illet çip arızası mı VRAM arızası mı nedir bu tam olarak? Hayır, çip arızası olsa ekran çizgi çizgi nokta nokta olur, o da olmadı hiç. DDU kullandım olmadı, bir önceki sürüme döndüm, o da olmadı. 3 senelik sıfır aldığım kartın, şu ateş pahası piyasada düştüğü duruma bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum yapıp deneyin. Windows güncellemisi bitmeden sürücüyü yüklemeyin. Daha sonra sürücüyü yükleyip deneyin. Yine de düzelmezse, VBIOS'u sıkıntılı olabilir.

Temiz kurulum yapıp deneyin. Windows güncellemisi bitmeden sürücüyü yüklemeyin. Daha sonra sürücüyü yükleyip deneyin. Yine de düzelmezse, VBIOS'u sıkıntılı olabilir.
Dediğiniz temiz kurulumu denemiştim yine bir fayda olmadı bir yerde hata yapıyorum ama nerede. Çünkü ekran kartımda çip veya donanımsal bir hata olduğunu düşünmüyorum.

Dediğim gibi temiz kurulum sonrasında güncellemeler bitmeden yüklemeyin. Güncelleme bitince, otomatik sürücü yüklemeyi kapatıp deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı