RX 580 macun değişimi sonrası ısınma sorunu

RekSremT

Centipat
Ekran kartımı 2. el ve sanırım mining yapılmış olarak satın aldım. Aradan birkaç ay geçti ve sıcaklıklarında bir sıkıntı yoktu. Stres testinde Max 67-68 dereceye ulaşıyordu. Eski bir ekran kartım için Cooler Master HTK-002 macununu satın aldım ve 10-15 derece düşüş yaşadım. Hazır elimde fırsat varken kendi kartıma da sürdüm. İnce bir tabaka ve üstüne piniç tanesinin yarısı kadar da macun, bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar açılıyor boşta 36-37 derecede çalışıyor (öncesinde 32-33) fakat oyunlarda hızlı bir şekilde (1-1.5dk) 75'e yükselip ekran kararıyor.

Bu macunu işlemcime de uyguladım ama onda böyle bir etki yaratmadı, 66-67 Max ulaşıyor önceki gibi.
Sıkıntının macunda olduğunu düşünmüştüm ilk başta fakat kartın termal pedleri aklıma geldi. Onlara pek ellemedim ama zarar görmüş olabileceklerini düşünüyorum.

Sizce ne yapmalıyım?

Sistem:
RX580 4 GB
R5 1500X
8 GB 2133MHz RAM
600W 80+PSU

Arctic MX-4 alıp uygulamanızı tavsiye ederim ayrıca soğutma bloğunun üstünde termal pedler var mıydı? Varsa onları çıkartmanız sıkıntı yaratmış olabilir.
MX-4 sipariş etmiştimi, bu sabah iptal ettim. Termal pedleri tabikide sökmedim, ellemedim hatta ama kartı çıkarıp takmamla temasızlık yapabileceğini düşündüm. Cevap için Teşekkürler :)

MX-4 sipariş etmiştimi, bu sabah iptal ettim. Termal pedleri tabii ki de sökmedim, ellemedim hatta ama kartı çıkarıp takmamla temasızlık yapabileceğini düşündüm. Cevap için teşekkürler :)

Kartim MSI RX580 Armor modeli aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bugun termal macunu değiştim kart bostayken cok serin 35 derecede çalışıyor ancak herhangi bir oyuna girdigim anda 1 dakika icinde 85 dereceleri görüyor. Eger sorunu cozduyseniz nasıl cozdugunuzu yazar misiniz?

Geri
Yukarı