Termal macun değişimi sonrasında ısınma sorunu

Sanırım sorunun neyden kaynaklandığını buldum. Soğutucu borunun ucunda hafif bir çatlak var.
Bakır ısı borusunun içerisinde ısıl iletkenliğin sağlanması için bir gaz bulunur. Bakır ısı borusundaki gaz dışarı sızarsa ısıl iletkenliği büyük ölçüde sağlayamaz. Bakır heatsink değişmek zorunda.

Heatsink elime ulaştı onu takıp denedim sonuç değişmedi, başka fikri olan var mı?

Dosya Ekleri

• heatsink.png
    heatsink.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 268
Ortalama 10 derece sıcaklık düşmüş. Tam yükte 82 derece kritik bir sıcaklık değil. Mastergel Nano'yu mu uyguladınız? Ayrıca yeni aldığınız heatsinkin yamuk veya hasarlı gelmediğinden emin misiniz? Notebook'un fanını hiç değiştirdiniz mi? Şarj adaptörünüz orijinal mi?

Evet mastergel Nano'yu uyguladım. Heatsinkte bir hasar yoktu kontrol ettim. Notebook'un fanını hiç değiştirmedim. Şarj adaptörüm orjinal. Sadece pilini değiştirdim o da orjinal pildi. Hatta sorunun pilden kaynaklanacağını bile düşünüp eski pili de takıp denemiştim yine aynı derecelere ulaşıyordu.

BIOS güncellemesi yapmayı denediniz mi? HWMonitör ile stress testi gerçekleştirirken CPU'nun voltaj kısmını kapatmışsınız. Tekrar bir test başlatıp tam yükte voltaj kısmını açar mısınız? Eğer imkanınız varsa AIDA64 Extreme yazılımından Sistem Kararlılık Testi gerçekleştirip en soldan statistic bölümünün tam ekran görüntüsünü paylaşın.

BIOS güncellemsini yaptım ve AIDA64 Extreme ile sistem kararlılık testi de yaptım ama sonuç aynı.

Dosya Ekleri

• sistem kararlılık.png
    sistem kararlılık.png
    53,6 KB · Görüntüleme: 275

Geri
Yukarı