RX 580 mining ayarları

shefoworks

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 10-15 gündür tek kart ile rth mining yapıyorum geliri şu an yeterli ek gelir oluyor. Gelelim sorunsala.
Kartımın garantisi devam ettiği için BIOS mod yapmadım lütfen tavsiye etmeyiniz.

Şu an 24.600mhlarda düzenli kazım yapıyorum günlük belli bir süre kasayı kapatıp dinlendiriyorum.

MSI değerler mizi yazıp sorumu soruyorum.

Core voltage: 0
Power limit: -30
Temp limit: 84.
Core clock: 1100.
Memory clock: 1900?
Fan yüzde 40'larda.

Miningde görünen Watt değeri 108.

Isımız Max 58 gece 50'lere düşüyor.

Şimdi soru şu birçok forumda Memory clock 2150 de kullanın denilmiş fakat ben o şekilde yapınca mh düşüyor yani fazla değil 24.100'lere düşüyor.

1900 de kullanmamın bir sakıncası var mı ya da bu şekilde daha mı iyi?

En verimli mh ve denglemeyi yukarıdaki ayarlar ile aldm.

Radeon programında bilgi işlem açık ve en güncel yazılımı yüklü.

( Değmez vs yazmayın kartın garantisi var yanarsa yollarım gider ellerinde yoksa bir üstünü alırım. Biliyorum kartın değeri şu an 14.15 binlerde satsam 5.6 bin TL, lütfen sadece bilen kişiler soruma cevap verirse sevinirim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethereum mining Core Clock'tan ziyade Memory Clock ile daha çok artıyor. Siz MC artırdığınızda muhtemelen kart ısındığı için performansı düşüyor. Bu yüzden önce kendinize bir fan eğrisi oluşturun. MSI Afterburner'da bu özellik var. Onun dışında Power Limit ayarını düşürmeniz gerek. Power Limit'i Hashrate'in azalmaya başladığı yere kadar düşürüp bırakın.

Ethereum mining Core Clock'tan ziyade Memory Clock ile daha çok artıyor. Siz MC artırdığınızda muhtemelen kart ısındığı için performansı düşüyor. Bu yüzden önce kendinize bir fan eğrisi oluşturun. MSI Afterburner'da bu özellik var. Onun dışında Power Limit ayarını düşürmeniz gerek. Power Limit'i Hashrate'in azalmaya başladığı yere kadar düşürüp bırakın.
MC yi 2150 ye cikarttigimda kart isisi fan 40da ikende 58 dereceyi gecmiyor. 2150 yapip isiyi dusurdugumda yani fanlari orn 70de calistirdigimda isi dusuyor fakat Mh da bi artis olmuyor.Hatta azalma oluyor.Power limit -30 dan baska dusmuyor. artigidim zaman ısı ve watt artısı oluyor.kazılan mh da bir etkisi olmuyor.

Geri
Yukarı