RX 580 OC yapılmalı mı?

Anlamıyor ya da ben anlatamıyorum hala oyunu 1080P sanıyor. Resolutıon scale yani çözünürlük çarpanı 1.750 X yapmışsın. Oyunu neredeyse 2 katı fazla çözünürlükte renderlatiyorsun.

Anlamıyor ya da ben anlatamıyorum hala oyunu 1080P sanıyor. Resolutıon scale yani çözünürlük çarpanı 1.750 X yapmışsın. Oyunu neredeyse 2 katı fazla çözünürlükte renderlatiyorsun.

Birader onu bende biliyorum. Gercek 4K olmadigini soyluyorum. Su an resolution scale kapali ama yine neredeyse 13-14 FPS aliyorum. Diger kisi de buna imkansiz diyor.

Kart zaten kendi alanında yürüyen trafo. 20-30W ufak bir voltaj yükselmesinde dahi kart çığlık atıyor resmen. 145W TDP değerine sahip RX580 ekran kartımın 170W voltaj aldığında sessizce inliyordu resmen. Sağ olsun 20.10.1 sürümü kart’a 225W güç verdiğinde, yongaların pişme sesini duymadım demesem yalan olur. Bu kart OC için çok sakat bir kart. Yapmayın.

270W cektirdigimi bilirim benim ekran kartina. :)

Ne kadar sağlıklı? 500W güç kaynağı ile nasıl öyle bir şeyi başardınız, o da büyük bir başarı ayrıca. Eğer yakında elinizde az-orta pişmiş bir ekran kartı görmek isterseniz daha fazla voltaj verebilirsiniz.

Birader onu bende biliyorum. Gercek 4K olmadigini soyluyorum. Su an resolution scale kapali ama yine neredeyse 13-14 FPS aliyorum. Diger kisi de buna imkansiz diyor.
Oyun çözünürlüğü nu 1x yaparsaniz artar o fps 13-14 fps degil yuzde 75 daha fazla fps alırsınız.1080p den bahsediyoruz burda.

Emin misin? 12-13 FPS aldığımı görüyorum ben ultra ayarda RDR2'de ve GTA 5'de. Üstelik soğutmada da bir problem yok, 65 dereceyi geçemiyor kart. VRAM bile aşıyor ultra dediğim.

Bu tip konularda nasıl davranmamı bekliyorsun ya da her insan aynı tepkiyi mi veriyor?
Hocam o kartın GTA V'de 10 fps alması için 8k açması falan lazım herhalde.

Oyun çözünürlüğünü 1X yaparsaniz artar o FPS 13-14 FPS degil yuzde 75 daha fazla FPS alırsınız. 1080P'den bahsediyoruz burada.

Bahsettiğimiz kart zaten 1080P için uygun olan bir kart. Gidip 4K ayarda kullanmanın bir mantığı olmadığından?

Hocam o kartın GTA V'de 10 FPS alması için 8K açması falan lazım herhalde.

GTA 5 yok bilgisayarda yoksa onu da açıp ekleyecektim. RDR 2, diğer oyunlar sağ olsun oldukça yer kapladı.

Ne kadar sağlıklı? 500W güç kaynağı ile nasıl öyle bir şeyi başardınız, o da büyük bir başarı ayrıca. Eğer yakında elinizde az-orta pişmiş bir ekran kartı görmek isterseniz daha fazla voltaj verebilirsiniz.

Hayır 600W.

1603933434734.png

Bahsettiğimiz kart zaten 1080P için uygun olan bir kart. Gidip 4K ayarda kullanmanın bir mantığı olmadığından?

GTA 5 yok bilgisayarda yoksa onu da açıp ekleyecektim. RDR 2, diğer oyunlar sağ olsun oldukça yer kapladı.

Hayır 600W.

Eki Görüntüle 718600

O kart, o voltajlarda nasıl o derecelerde kalmış anlamak güç doğrusu. Modeli nedir?

Hayır 600W.

Eki Görüntüle 718600

Adam hala çalıştırdığı çözünürlüklerin 1080P olduğunu sanıyor uzaklasiyorum ben buradan anlatamam buna.

Geri
Yukarı