RX 580 Overclock Yapma

@Umutcengiz35 Samsungların o değerlerde stabil kaldığını biliyorum ancak Hynix ile hiç test yapmadım veya görmedim. 2150 MHz'i test edip hata olup olmamasına göre arttırırsın.

Core clocku 1500'e aldığımda, benchmark ya da oyun fark etmez belli bir süre sonra ekran gidiyor ya da donuyor, 1 dakika sonra kendine geliyor fakat o an ki denediğim uygulama kapanıyor.
@Umutcengiz35 Samsung'ların o değerlerde stabil kaldığını biliyorum ancak Hynix ile hiç test yapmadım veya görmedim. 2150 MHz'i test edip hata olup olmamasına göre arttırırsın.
2150 MHz'de gayet iyi çalışıyor, sorun yaşatmadı. Değerleri arttırırken orantılı mı arttırmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Umutcengiz35 Birbirine bağlı değiller, hepsinin stabil olduğu frekansı bulmalısın. Ayrıca 1500 yapmadan önce biraz voltaj ver.

@Umutcengiz35 1.25V ediyor +100mV.
2150 MHz'de gayet iyi çalışıyor, sorun yaşatmadı. Değerleri arttırırken orantılı mı arttırmalıyım?
Bunu test etmeden bilemezsin. Hatasız olması senin için daha iyi, aniden ekranının gri olmasını istemiyorsan hata olup olmadığına bakman gerek.

bu şekilde denedim az önce, maks 64 dereceyi gördü fakat ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyorum. Birazdan rdr2'de test edicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…