RX 580 Overclock Yapma

Umutcengiz35

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Core Clock 1366, Memory Clock 2000 MHz'di. Bu seviyeye yükselttim ve oyunlarda maksimum 67 dereceyi görüyorum. Core Clock'u biraz daha arttırmayı denedim fakat Benchmark programlarında belli bir saniyeden sonra ekran donuyor ve yaklaşık 30 saniye sonra program kapanıp ekran düzeliyordu. Memory Clock falan mı düşürmem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

1573636131594.png

Sapphire'in Nitro modelinde bile "1411 Mhz" gibi stabil bir değere çekilmiş. Kartı daha fazla zorlamak doğru değildir diye düşünüyorum. Mevcut kartınızın özelliklerini de bilmiyorum. Soğutma yetersizse ilerisi için sorunlar yaratabilir
Soğutma gayet yeterli, rx 580 için önerilen sıcaklık 69 dereceymiş zaten.

Soğutma gayet yeterli, rx 580 için önerilen sıcaklık 69 dereceymiş zaten.

Siz ne olursa olsun kartı aşırı yoracak işlemlerden kaçının. Sonuçta firmalar stabil değerleri sağlayarak bu kartları piyasaya sürüyorlar. Performans için bir düşünce varsa kartı satıp üst segmente ilerlemek daha doğru olacaktır.

Kartı 80 derecede de çalışırsanız sorun olmayacaktır. Bu kartlar daha fazlasına dayanabiliyor. Ayrıca yine başka konuda söylemiştim ekran kartının voltaj değerini açmamışsınız. Yani voltajsız gelebileceğini limite gelmişsiniz. Eğer memnunsanız kalsın ama memnun değilseniz ya da merak ediyorsanız voltajı arttırıp daha da ilerleyebilirsiniz. Voltaj limitini sonuna kadar dayasanız da sorun olmayacaktır çünkü ekran kartı üreticilerinin güvenli sınır dedikleri aralıkta bulunuyor.
Screenshot_20191113_142320.jpg

Tek dikkat etmeniz gereken sıcaklık değerleri. Aşırı sıcak olmadığı sürece sıkıntı çıkmayacaktır.

Arkadaşlar Core Clock 1366, Memory Clock 2000 MHz'di. Bu seviyeye yükselttim ve oyunlarda maksimum 67 dereceyi görüyorum. Core Clock'u biraz daha arttırmayı denedim fakat Benchmark programlarında belli bir saniyeden sonra ekran donuyor ve yaklaşık 30 saniye sonra program kapanıp ekran düzeliyordu. Memory Clock falan mı düşürmem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 458889
Bende de 580 var da bi sorum olacak. Oyunlarda ne kadar FPS değişti ?

Bende de 580 var da bi sorum olacak. Oyunlarda ne kadar FPS değişti ?
Oyunları denememiştim, benchmarklara bakmıştım. Sıcaklık olarak 1 derece yüksek çalışıyordu, FPS olarak 3-4 civarı yükselmişti
Model belirtin. Ona göre voltaj önerisi yapacağım.
Saphire Pulse 8 GB OC

Oyunları denememiştim, benchmarklara bakmıştım. Sıcaklık olarak 1 derece yüksek çalışıyordu, FPS olarak 3-4 civarı yükselmişti

Saphire Pulse 8 GB OC
+50mV a kadar güvenli kullanabilirsiniz. Daha yüksek kullanırsanız ısıya çok dikkat edin.
1 Hızları sıfırlayın
2 power limiti fulleyin
3 Ayarlardan voltaj takibini ve kontrolünü açın (DİKKAT! sürekli seçilen voltajı uygula seçMEyin)
4 1440Mhz Core ile voltaj değiştirmeden stabilite testi yapın

Elinizde bulunan benchmark özelliği olan bir oyun varsa belirtin ona göre devam edicem (ben metro exodus kullanıyorum)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı