RX 580 Overclock Yapma

Voltaj dışındaki diğer ayarlar karta hiçbir şekilde kalıcı hasar vermiyor. Bunu sadece ben demiyorum NVIDIA mühendisleride diyor. Bu yüzden Pascal serisi ve sonrasında kullanıcılar ekran kartına zarar vermeden sıkıntısız overclock yapabilsinler diye voltaj sınırlandı. Bildiğim kadarıyla 1.100V voltun üzerine artık çıkılamıyor. Ancak AMD tarafında durumlar nasıl bilmiyorum. Voltaj vermeden overclock yapmanızı tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Voltage is the one thing that will blow up the card. You can play with the power you can play with the temperature you can play with the offset all of that is non-destructive the voltage will not just perhaps blow it up right away but it will also for sure degrade the performance of the chip over time so as kind of a promise to our end users it's overclocking is free and it's safe."

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı