RX 580 oyun oynarken görüntü gidiyor

foreignersgod

Kilopat
Yer
Compton
Daha fazla  
RX 580 8 GB oyun oynarken ekran gidiyor ve fanlar son hız dönmeye başlıyor, elle kapatmak zorunda kalıyorum. 4-5 gün önce ekran kartının termal macununu değiştirmiştim, 90 derecelere yaklaşırken şimdi 75'i geçmiyor ama bu sefer bu sorun ortaya çıktı. Ne olabilir sizce? Hiç olmuyordu dün ve bugün oldu sadece.

Birde Steam üzerinden oyun oynuyordum kapandığı sırada, tekrar açtığımda oyunun kayıt dosyası gitmiş en baştan başlattı. Geri getiremedim.
Tek derdimiz giden save olsun. Siz kartı kurtarında.

Padler tam olarak nasıl olmalı görebileceğim bir yer var mı? Tekrar yerini değiştirebilirim.
Videolardan edinebilirsiniz bunu. Aynısı benim de Gigabyte RX 570 ile başıma gelmişti, bir tarafı metal plaka da bir tarafı kartın kendisinde kaldı ancak ben değiştirmeden kullanabilmiştim.

Tek derdimiz giden save olsun. Siz kartı kurtarında.
Zaten jak girişleri komple gitti o beni bayağı üzdü. Bir de en başta ekran kartı hiç açılmıyordu, bir şeyler yapıp açmıştım. Pedlerin yerinin videodakinden farklı olduğunu fark ettim ve şimdi aynı şekilde yerlerini değiştireceğim.

Tekrar içini açıp pedlerin yerini ayarladım, işlemciyi söküp etrafa falan baktım ama görünürde bir şey olmamasına rağmen ön-arka jak girişleri hiçbir şekilde çalışmıyor. Tekrar aynı sorunu yaşarsam ekran kartını @Elio Talvinen'nin dediği sürüme güncelleyeceğim.

Son düzenleme:
Zaten jak girişleri komple gitti o beni bayağı üzdü. Bir de en başta ekran kartı hiç açılmıyordu, bir şeyler yapıp açmıştım. Pedlerin yerinin videodakinden farklı olduğunu fark ettim ve şimdi aynı şekilde yerlerini değiştireceğim.

Tekrar içini açıp pedlerin yerini ayarladım, işlemciyi söküp etrafa falan baktım ama görünürde bir şey olmamasına rağmen ön-arka jak girişleri hiçbir şekilde çalışmıyor. Tekrar aynı sorunu yaşarsam ekran kartını @Elio Talvinen'nin dediği sürüme güncelleyeceğim.
Jak sorununun ekran kartıyla alakası olduğunu sanmıyorum.

Jak sorununun ekran kartıyla alakası olduğunu sanmıyorum.
İşlemci termal macununu değiştirirken çıkarıp takarken zorladığımı ve anakarta zarar verebileceğimi düşünüyorum ama görünürde benim görebildiğim kadarıyla bir şey yok. Windows 11'e yükseltip tekrar denesem mi acaba?

İşlemci termal macununu değiştirirken çıkarıp takarken zorladığımı ve anakarta zarar verebileceğimi düşünüyorum ama görünürde benim görebildiğim kadarıyla bir şey yok. Windows 11'e yükseltip tekrar denesem mi acaba?
Termal padleri ayarladıysanız bir süre test edin. Sorun devam ediyor mu diye.

Geri
Yukarı