RX 580 oyun oynarken görüntü gidiyor

freeride34

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, RX 580 ekran kartımla Fortnite oynarken full ayarlarda 45 dk içinde ekran kartı görüntü vermeyi kesiyor. Fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Reset attıktan sonra gene görüntü geliyor. Düşük ayarlarda hiç problem yaşamadım.

• PSU Aerocool vx500
  • İşlemci i3 8100
  • RAM HyperX 2666 MHz
  • Anakart Asus Ex B360m v5

Power Supply'ı 6 pin 8 pin dönüştürücü ile bağlıyorum kartıma sizce problemin sebebi nedir ekran kartımı PSU mu? VX 500 ile RX 580 kullanan sağlıklı çalıştıran varsa yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendiniz zaten sebebi bulmuşsunuz. Yeni bir PSU almadan önce AfterBurner kurun sıcaklık değerlerini okuyun. 80 derecenin üstüne çıkmadığı halde donup kalıyorsa çok büyük ihtimalle PSU yetmiyor. Monitör tamamen kararıyorsa zaten PSU yetmiyor ya da kalitesiz olduğu çıkarımı yapılabilir. Ancak yaşanan sorun tam belirtilmemiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Sıcaklık genelde 60 70 arası bazen 72 oluyor orada da fan hızı yüzde 80 kadar çalışıyor. daha yüksek bir sıcaklık görmedim.

Belki PSU tam besleyemediği için VRM yani mosfetleri çok aşırı ısıtıyor. Tek bir sıcaklık değerine göre ekran kartı fan açmaz. Sizin de dediğiniz gibi sorun PSU gibi görünüyor.

Monitör tamamen kapanıyorsa zaten PSU ilk bakılacak donanım.

Anladım teşekkürler. Monitör kapanması derken ekran simsiyah oluyor herhangi bir uyarı veya hata almıyorum. 600w üstü bir psu ile test edeyim
Vrm ısınması dediğiniz ekran kartı üzerindemi bulunuyor yoksa psu da mı?

Anladım teşekkürler. Monitör kapanması derken ekran simsiyah oluyor herhangi bir uyarı veya hata almıyorum. 600w üstü bir psu ile test edeyim
Vrm ısınması dediğiniz ekran kartı üzerindemi bulunuyor yoksa psu da mı?
Aynı sorunu bende yaşıyorum hocam problem nereden kaynaklanıyormuş bulabildiniz mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı