RX 580 Oyunlarda Donma ve Takılma Sorunu

özhangürkan

Hectopat
2 gün önce Call of Duty: Black Ops 4 satın aldım. Ama oyunda FPS değerlari aşırı bir seşilde oynuyor. BIOS dışında her şey güncel, yardınmcı olursanız sevinirim.
  • RX580
  • i5-6500
  • H270F Gaming
  • 8x2 2133 MHz (3000'lik ama anakart desteklemiyor.)
  • 1TB HDD
  • 250GB SSD (Oyun HDD'de kurulu)
  • 1080p 60Hz 5ms monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı sorun bendede var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Remastered'de 70+ FPS de oynuyorum ben EU Serverinde 1070Ti ile . Hiçbir şekilde FPS Drop yaşamadım belki mena serveri ile alakalıdır.
Bilgisayarı daha yeni aldım ve bios 2017 biosu onun dışında ekran kartı ve windows güncel ekran kartı driveri güncel ama diğerleri hiç aklıma gelmedi bu kounda yardımcı olursan sevinirim

işlemci oyunlarda max 60 derece ekran kartı ise 65 derecelerde, ekran kartı kullanımı %100 ama işlemci kullanımı %90-%100 seviyesinde
Bu yaşadığım olay bütün AAA oyunlarda oluyor.
Ekran kartı 100 de çalışır gücünün yetmediği yerde FPS düşer. Fakat işlemci ekran kartı performansını karşılayamaz ve 100 e vurup düştüğü an Drop yersiniz. Söylediklerinize göre problem işlemci yetersizliği ama Afterburner ya da arkadaş gibi kısa video atarsanız tam teşhis koyarız :)

Remastered'de 70+ FPS de oynuyorum ben EU Serverinde 1070Ti ile . Hiçbir şekilde FPS Drop yaşamadım belki mena serveri ile alakalıdır.

Ekran kartı 100 de çalışır gücünün yetmediği yerde FPS düşer. Fakat işlemci ekran kartı performansını karşılayamaz ve 100 e vurup düştüğü an Drop yersiniz. Söylediklerinize göre problem işlemci yetersizliği ama Afterburner ya da arkadaş gibi kısa video atarsanız tam teşhis koyarız :)

gamezbdo yu ındırdım sırf o yüzden mı dıye oradada aynı sorunu yaşadım bunun çözümünü bulan çıksın valla ne isterse artık elimden geldiğince çünkkü 2 yıldır bulamadım bir çözüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı