RX 580 R5 1600 Düşük sistem isteyen oyunlarda bile yaşanan FPS düşüklüğü

Sargêras

Hectopat
RX580 GPU ve R5 1600 CPU ile hangi oyunu oynarsam oynayayım saçma sapan FPS'ler alıyorum. Örneğin CS:GO'da 30-40 (yüksek ayarlarda) ve LoL'de 90-100 FPS alıyorum. Ancak takılmalar sanki 15 FPS ile oynuyormuşum gibi hissettiriyor ki bu sistem için bu FPS değerleri zaten aşırı düşük. Ne yaptıysam çözüme ulaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedikten sonra biraz yükselse bile maalesef yine de almam gereken performansı alamıyorum.

Rufus ile temiz bir UEFI kurulumu, varsa dediğim gibi kesinlikle BIOS güncellemesi yapın. Yazılımsal olabilme ihtimali her zaman iki adım önde tutmak lazım ki öyle düşünüyorum. Yine devam ederse garantiye yollarsınız. Düzeleceğini düşünüyorum. Bilmiyorsanız Technopat'ın Rufus UEFI kurulum videosunu izleyebilirsiniz. Ama BIOS mutlaka güncelleyin. İyi forumlar.

Rufus ile temiz bir UEFI kurulumu, varsa dediğim gibi kesinlikle BIOS güncellemesi yapın. Yazılımsal olabilme ihtimali her zaman iki adım önde tutmak lazım ki öyle düşünüyorum. Yine devam ederse garantiye yollarsınız. Düzeleceğini düşünüyorum. Bilmiyorsanız Technopat'ın Rufus UEFI kurulum videosunu izleyebilirsiniz. Ama BIOS mutlaka güncelleyin. İyi forumlar.
BIOS güncellemesi de yapmıştım. Sadece temiz kurulum yapmadım, görünüşe göre oraya gideceğim her ne kadar istemesem de.

Geri
Yukarı