RX 580 R5 1600F sistem görüntü vermiyor

Raven1907

Kilopat
Hayırlı haftasonları forum sakinleri oldukça saçma bir sorun ile karşı karşıyayım ancak yardıma ihtiyacım var.
Sorunu anlatmadan önce sistem özelliklerim.
Gigabyte RX 580 8g.
Ryzen 5 1600 AF.
8 GB G.Skill 3000MHz.
Adata SU650 Ultimate 240 GB ( OS buna yüklü )
Aerocool 80Plus 650W PSU.

Şimdi sorun şu: Sisteme yeni bir bellek taktım. Corsair 8 GB 2400 MHz XMP Red. Başlamadan önce sistem yeni RAM konusunda uyarı verdi ve BIOS'a girip XMP kullandım. Bellekler 3000MHz'de calisiyor. Sonrasinda userbenchmark testi yaptım. Corsair bellek dışında hepsi outstanding. ( Corsair için XMP kullanıldı ibaresi çıktı ). Sonrasında sisteme bir de 1TB Samsung HDD ekledim fakat bu parçayı görmedi. Montajı doğru yaptım. Sonrasında reset tuşuna basınca görüntü gelmedi. Ekran kartı her zamanki gibi çalışıyor, işlemci fanı dönüyor, kasa fanları dönüyor fakat hala görüntü yok. HDMI kablosu ekran kartına bağlıydı. Çıkartıp anakarta taktım ama hala görüntü yok. İşlemci patlamış olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Anakarttan "bip" sesi geliyor mu? Geliyorsa kaç kez ve ne sıklıkla geliyor?

HDMI kablosunu anakarta bağlamanızın bir esprisi olmaz çünkü onboard yok işlemcinizde.

Şöyle bir şey sormak istiyorum öncelikle:
Sistem görüntü vermeyi HDD ekledikten sonra mı kesti? Eğer bundan sonra kestiyse çıkartıp denediniz mi?

Ayrıca bunun dışında sisteme SSD yani ilk diskten sonra bağlanan diskler birincil olarak geçiyor diye biliyorum onu anakart ayarlarında 2.ye çekin.

Şöyle bir şey sormak istiyorum öncelikle:
Sistem görüntü vermeyi HDD ekledikten sonra mı kesti? Eğer bundan sonra kestiyse çıkartıp denediniz mi?

Ayrıca bunun dışında sisteme SSD yani ilk diskten sonra bağlanan diskler birincil olarak geçiyor diye biliyorum onu anakart ayarlarında 2.ye çekin.

Önce SATA 1'e bağlayıp çalıştırdım sonrasında SATA 4 portuna bağladım çalıştırdım. HDD okunmadı ancak sistem çalıştı. HDD'yi çıkartıp çalıştırdım görüntü gelmedi.

Önce SATA 1'e bağlayıp çalıştırdım sonrasında SATA 4 portuna bağladım çalıştırdım. HDD okunmadı ancak sistem çalıştı. HDD'yi çıkartıp çalıştırdım görüntü gelmedi.
Yeni alınmış hdd içinde herhangi bir dosya olmadığı için bence saçma bir şekilde birinicil olarak görüyor. bende aynı sorunu segate diskte yaşamıştım. SSD yanına takınca siyah ekranda kalıyordu garip bir şekilde ama ssd de sistem yüklüydü. Uğraşmamak için direk format atıp 2 diskide sıfırdan hazılamıştım ondan sonra düzelnişti. Bence hdd çıkaıp yada port takıp sistemi açın yedeklerinizi alın ve format ekranında iki diski biçimlendirip windowsu tekrardan ssd ye kurun. Başka çözüm yolu olabilir fakat bence hdd hiç biçimlendirilmediği için format yolu farklılığından dolayı hdd üzerinden açmaya çalışıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı