RX 580 sıcaklık değeri

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Sea of Thieves aldım legendary ayarlarda 60 FPS alıyorum 1080P 60 Hz monitörüm var. Sıcaklık değeri 82-86 derece arası düşüğe de alsam aynı sıkıntı çıkarır mı sıcaklık değeri?

Hocam zaten siz en iyi soğutması olan modeli kullanıyorsunuz. Undervolt bile gerek yok sanırım :D.

Kasanın yan tarafı açık ve kapalı olacak şekilde aynı oyunda sıcaklık değerlerine bakın. Eğer yan taraf açık halde sıcaklık değerleri daha az çıkarsa hava akışında sorun var demektir.

Benim içim rahat etmiyor. Ama yapmakta yine fayda var. Elektrik faturası azaldı 5 TL :D.
RX 500 serisi fazla voltandan dolayi cok ısınıyor. Afterburner indirip MV değERINI-100(eksi 100) e çek ve FurMark testi yap sistem kapanmazsa artik 65 dereceyi geçmez. Kapanirsa -90A alıp tekrar dene.

MSI Afterburner kesinlikle deneme. Radeon ayarlarından yap. En iyisi o.

Rx 500 serisi fazla voltandan dolayi cok ısınıyor.afterburner indirip mv değerini-100(eksi 100) e çek ve furmark testi yap sistem kapanmazsa artik 65 dereceyi geçmez.Kapanirsa -90a alıp tekrar dene
Az önce -96 ya aldım crash verdi.
Benim içim rahat etmiyor. Ama yapmakta yine fayda var. Elektrik faturası azaldı 5 TL :D.

MSI Afterburner kesinlikle deneme. Radeon ayarlarından yap. En iyisi o.
-96 da Crash verdi :).

Az önce -96 ya aldım crash verdi.

-96 da Crash verdi :).
Biz sana burdan kaç değer yazacağını söyleyemeyiz. Senin kendin bulman lazım. Seninle aynı model ekran kartını kullansam bile benim ayarlarım sende çökebilir ki bizzat yaşadım. Senin deneme yanılma yoluyla en stabil ayarları bulman lazım. Ben Radeon programından ayar yapıyorum. Eğer Radeon programından ayar yapmak istiyorsan görsele eklemiş olduğum hızlı başlatma ayarını kapatman lazım yoksa ayarlar sıfırlanıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 39
Radeon fazla ayrıntılı en kısa yoldan Afterburner'dan yapılıyor o kadar ince ayar cekilmeyecek bile derdini anlayamadım?

Radeon ayarlarında fazla ayrıntı yok ki :D. Son sürümünde hele daha basit ama neyse. Ve Radeon ayarlarında gidebilceği en düşük voltaja kadar gidebilir. Mesela ben MSI Afterburner'da 1000V aşağına inemiyordum. Radeon ayarlarında 955V kullanıyorum.

-80'e çek stabiliteyi yakalayana kadar yap biraz sabır işi stabil ayarları bulduğunda daha fazla zorlama icinden cikamazsin farkı hissedeceksin undervolt sonrası.
Şöyle bir şey ekleyeyim. Ben XFX RX 590 kullanıyorum. Kartın Frekans Mhz değerini düşürmeden undervolt işlemi yapamıyorum -10 değer yapmama rağmen sistem çöküyordu.

Biz sana burdan kaç değer yazacağını söyleyemeyiz. Senin kendin bulman lazım. Seninle aynı model ekran kartını kullansam bile benim ayarlarım sende çökebilir ki bizzat yaşadım. Senin deneme yanılma yoluyla en stabil ayarları bulman lazım. Ben Radeon programından ayar yapıyorum. Eğer Radeon programından ayar yapmak istiyorsan görsele eklemiş olduğum hızlı başlatma ayarını kapatman lazım yoksa ayarlar sıfırlanıyor.
Bişey sorucam Sea of thieves de crash verdi şimdi açıyorum yine verdi kapattım undervoltu neden hala crash veryior?
Bişey sorucam Sea of thieves de crash verdi şimdi açıyorum yine verdi kapattım undervoltu neden hala crash veryior?
1591467264756.png

Ne demem lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı