RX 580 sıcaklık değeri

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Sea of Thieves aldım legendary ayarlarda 60 FPS alıyorum 1080P 60 Hz monitörüm var. Sıcaklık değeri 82-86 derece arası düşüğe de alsam aynı sıkıntı çıkarır mı sıcaklık değeri?

Merhabalar. Öncelikle sistem özelliklerinizi tam belirtirseniz bilgili arkadaşlarda ona göre yorum yapabilir. Ekran kartı modeli nedir? Kasa modeli nedir? Ayrıca kasanın hava akışı nasıl? Zaten RX 580 ekran kartı yüksek güç tüketiminden dolayı ısınan bir kart. Birde kötü soğutmalı modeli ise ve kasanın hava akışı da kötü ise aldığınız sıcaklık değerleri normal.

80 derece üstü sıkıntısı. Hava akışını düzelt. Karta undervolt yap. Forumda rehberleri var. Alalı olduysada termal macununu değiştir. Değiştirirsende gidipte 5-10 TL'lik alma. Kaliteli bir termal macun al.

Merhabalar. Öncelikle sistem özelliklerinizi tam belirtirseniz bilgili arkadaşlarda ona göre yorum yapabilir. Ekran kartı modeli nedir? Kasa modeli nedir? Ayrıca kasanın hava akışı nasıl? Zaten RX 580 ekran kartı yüksek güç tüketiminden dolayı ısınan bir kart. Birde kötü soğutmalı modeli ise ve kasanın hava akışı da kötü ise aldığınız sıcaklık değerleri normal.
Cooler Master MasterBox MB520 Kasam.
Ekran kartının Modeli Asus Dual RX580 8GB.
Sıcaklık değerleri sıkıntı çıkarır mı biraz undervolt yapınca 78-80 derece oluyor.
80 derece üstü sıkıntısı. Hava akışını düzelt. Karta undervolt yap. Forumda rehberleri var. Alalı olduysada termal macununu değiştir. Değiştirirsende gidipte 5-10 TL'lik alma. Kaliteli bir termal macun al.
Daha yeni aldım bilgisayarı 1 ay oldu olmadı.

Cooler Master MasterBox MB520 Kasam.
Ekran kartının Modeli Asus Dual RX580 8GB.
Sıcaklık değerleri sıkıntı çıkarır mı biraz undervolt yapınca 78-80 derece oluyor.
Eğer kart uzun süreli kullanıldıysa termal macunu bitmiş olabilir. Kaliteli termal macun kullanırsanız sıcaklık değerleri de düşecektir. Ayrıca kasanın hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden undervolt yapmanız lazım. Öyle biraz undervolt değil de tam olarak stabil değerleri bulmaya çalışın. Ben XFX RX 590 kullanıyorum bariz ısınma sorunlu model. undervolt uyguladım 86 dereceleri görmüyorum en fazla 79-80 oluyor o da çok zorlarsam.

Cooler Master Masterbox MB520 kasam.
Ekran kartının modeli ASUS Dual RX580 8 GB.

Daha yeni aldım bilgisayarı 1 ay oldu olmadı.

Ön tarafı mesh mi? O zaman termal macun yenilemene gerek yok. Yapman gereken hava akışını düzeltmek ve undervolt yapmak.
Eğer kart uzun süreli kullanıldıysa termal macunu bitmiş olabilir. Kaliteli termal macun kullanırsanız sıcaklık değerleri de düşecektir. Ayrıca kasanın hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden undervolt yapmanız lazım. Öyle biraz undervolt değil de tam olarak stabil değerleri bulmaya çalışın. Ben XFX RX 590 kullanıyorum bariz ısınma sorunlu model. Undervolt uyguladım 86 dereceleri görmüyorum en fazla 79-80 oluyor o da çok zorlarsam.

Benim ASUS ROG STRIX RX 570 var. Undervolt yaptım 57 derece üstü görmüyorum. Yük olsun oyunlarda.

Ön tarafı mesh mi? O zaman termal macun yenilemene gerek yok. Yapman gereken hava akışını düzeltmek ve undervolt yapmak.

Benim ASUS ROG STRIX RX 570 var. Undervolt yaptım 57 derece üstü görmüyorum. Yük olsun oyunlarda.
Hocam zaten siz en iyi soğutması olan modeli kullanıyorsunuz. Undervolt bile gerek yok sanırım :D
Hayır Mesh değil yanlardan hava girişi var sadece.
Kasanın yan tarafı açık ve kapalı olacak şekilde aynı oyunda sıcaklık değerlerine bakın. Eğer yan taraf açık halde sıcaklık değerleri daha az çıkarsa hava akışında sorun var demektir.

Hocam zaten siz en iyi soğutması olan modeli kullanıyorsunuz. Undervolt bile gerek yok sanırım :D

Kasanın yan tarafı açık ve kapalı olacak şekilde aynı oyunda sıcaklık değerlerine bakın. Eğer yan taraf açık halde sıcaklık değerleri daha az çıkarsa hava akışında sorun var demektir.
En iy isoğutması olan modeli benim kullandığım değil :D.

Geri
Yukarı