RX 580 sıcaklık değerleri normal mi?

Hocam eski ekran kartlarında normal bir durum gerçekten 1050 Ti olan sistemim 80 derecelere kadar çıkıyor R9 280 kullanırken de aynıydı.

Normaldir. Havalar sıcak onun da etkisi var biraz. Ayrıca zaten RX 580 ekran kartlarında kronik arızalar çok oluyor. ( Isınma, çökme ve vb. )

Isınma RX580 de kronik değil, dandik soğutma blogu takılanlarda kronik. Ben 2 aydır ROG kullanıyorum 1 defa 70 derece üstü oyun oynatmadı 1 defa cokmedi. 6 ay Gaming X 570 kullandım o da aynı sekilde.

Isınma RX580 de kronik değil, dandik soğutma blogu takılanlarda kronik. Ben 2 aydır ROG kullanıyorum 1 defa 70 derece üstü oyun oynatmadı 1 defa cokmedi. 6 ay Gaming X 570 kullandım o da aynı sekilde.

Her kartta olacak diye bir şey yok tabii. Bende 570 8 GB kullanıyorum hep çöküyor veya WattMan hatası veriyor. Ayrıca 590 ve 580 kullanan bazı arkadaşlarımda şikayetçi. Her kartta olmasa da genel bir problem gibi gözüküyor.

Her kartta olacak diye bir şey yok tabii. Bende 570 8 GB kullanıyorum hep çöküyor veya WattMan hatası veriyor. Ayrıca 590 ve 580 kullanan bazı arkadaşlarımda şikayetçi. Her kartta olmasa da genel bir problem gibi gözüküyor.

590 tam kronik. 500 serisi sistem seçiyor, özellikle PSU çok seçiyor .

Arkadaşlar birkaç ay önce 2. el olarak RX 580 aldım ve oyundaki sıcaklık değerlerine baktım.
RDR2 de Max 77 derece.
Valorant Max 70 derece.
FiveM Max 78 derece.
ETS 2 Max 74 derece gördüm normal midir?

Dereceler iyi biraz termal macun ve temizlenmesi gerek bence öyle yaparsan biraz daha serinletirsin kartı

Hocam eski ekran kartlarında normal bir durum gerçekten 1050 Ti olan sistemim 80 derecelere kadar çıkıyor R9 280 kullanırken de aynıydı.
Benim 1050'yi 5 yıldır kullanıyorum, macun değiştirmeme rağmen BF1 yüksek-ultra karışık 68-73 dereceleri geçmiyor. Ayarları ortaya alınca 65-70 arasında oluyor hatta. Ama tabii ben kasamı tozlu bırakmıyorum o da önemli bir faktör.

Arkadaşlar birkaç ay önce 2. el olarak RX 580 aldım ve oyundaki sıcaklık değerlerine baktım.
RDR2 de Max 77 derece.
Valorant Max 70 derece.
FiveM Max 78 derece.
ETS 2 Max 74 derece gördüm normal midir?
Normal 5 senelik kart birde 2. El gayet iyi

Benim arkadas ETS 2 de 99 derece goruyor RX580 ile 70 derece iyiymiş;
Nasıl yanmıyor o kasa

Daha dün 580'nin sadece termal macununu değiştirdim, 60'ı geçmiyor, hadi 62-63'e kaçamak yapsın, genellikle 60 üstüne çıkmadı, oyun fark etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı