RX 580 sıcaklık düşürme yöntemi

Yıpranmaktan ziyade kartı 10 yıl kullanmayı düşünüyorsan boşa çabalıyorsun. Bütün bunlarla uğraşmak yerine kasanın hava akışını düzeltmek daha mantıklı.
Bu işlem iki mouse tıklaması ile hal oluyor.
Ve etkili sonuçlar veriyor.
Kasa tertibatı çok daha uğraştıştırıcı.
Ve çok cılız sonuçlar veriyor genelde.

Bu işlem iki mouse tıklaması ile hal oluyor.
Ve etkili sonuçlar veriyor.
Kasa tertibatı çok daha uğraştıştırıcı.
Ve çok cılız sonuçlar veriyor genelde.

Etkili sonuçlar verdiğini düşünmüyorum. Bence yaptığınız işlemler gereksiz. Elinizin altında Ferrari varken 20 Km/H ile gidiyorsunuz. Hala anlamlandırmaya çalışıyorum gerçekten.

Etkili sonuçlar verdiğini düşünmüyorum. Bence yaptığınız işlemler gereksiz. Elinizin altında Ferrari varken 20 Km/H ile gidiyorsunuz. Hala anlamlandırmaya çalışıyorum gerçekten.
Ekran Kartı sıcaklığının yada ısı değerinin 85° derecelerden 50° derecelere düşmesi etili bir sonuç.
Ve ayrıca yanılıyorsunuz elimin altındaki ferrari değil RX 580 GPU'lar ferrari görünümü ve hızı kazandırılmaya çalışılmış normal araçlar
Nitro ile hız kazanmış araba ferrari değildir.
zaten kartımda aynen bunu diyor.
Sapphire RX 580 Nitro+ OC
1366 Mhz varsayılan hız overclock ile 1430 Mhz yapılmış
Kartın gücünü bu kadar düşürecek isem neden bu karta bu kadar para vereyim ki? Bir de böyle düşünün.
Yapılan şey yeniden kendi stabil overclock değerlerini bulmaktır.
Konuda belirtilen ısının çok düşürebileceğini ifade etmek için minimum değerler kullaılmıştır.

örneğin Konuda belirtilen;
GPU frekans değeri 970 Mhz
Memory frekans değeri 1950 Mhz

Kendime uygun bulduğum;
GPU frekans değeri 1366 Mhz
Memory frekans değeri 2100 Mhz

Son düzenleme:
Tercih meselesi tabi sen yavas hizda kullanip uzun omürlu olsun isteyebilirsin. Ama ben dahil cogu kullanici performanstan bu kadar ödün vermek istemeyecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı