RX 580 voltaj düşürme

• Konuyu başlatan Silinen üye 310542
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B
S

Silinen üye 310542

Ziyaretçi
Öncelikle herkese merhaba.
RX580 ASUS ROG STRIX kartım var soğutması iyidir diye özellikle ASUS marka tercih ettim lakin gelin görün ki oyunlarda 85 derece altına inmiyor sıcaklık
Konu ile ilgili birden çok rehber olduğunun farkındayım ama inanın hepsini inceledim hatta @Tolga Samet verdiği tabloyu aynı değerlerle birebir girdim ama oyunda donma yaşadım yardımcı olabilir misiniz?
Değerlerim bu şekilde
Yardımcı olacak kimse yok mu?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-03-25 154646.png
    Ek Açıklama 2020-03-25 154646.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eğer ses konusu rahatsız etmeyecekse fanları %90'da çalıştır aksi halde voltaj düşürmen gerekecektir. Çünkü kasa içi hava sirkülasyonu az ise bunun çok fazla çözümü yok. İmkanın varsa kasayı da değiştirebilirsin tabii. Ancak benim görüşüm 80 derece ye kadar ekran kartı sıcaklığı güncel piyasa kartlarında normal çünkü hava ve termal macun ancak bu kadarına izin veriyor bu yüzden sıvı soğutmanın zorunlu olacağı günlere yaklaşıyoruz. Kolay gelsin.

Öncelikle herkese merhaba.
RX580 ASUS ROG STRIX kartım var soğutması iyidir diye özellikle ASUS marka tercih ettim lakin gelin görün ki oyunlarda 85 derece altına inmiyor sıcaklık.
Konu ile ilgili birden çok rehber olduğunun farkındayım ama inanın hepsini inceledim hatta @Tolga Samet verdiği tabloyu aynı değerlerle birebir girdim ama oyunda donma yaşadım yardımcı olabilir misiniz?
Değerlerim bu şekilde.
Yardımcı olacak kimse yok mu?

Undervolt yapmak işinize yarayabilir hem güç tüketimi hem de ısınma sorununu çözmüş olursunuz forumu araştırırsanız detaylı rehber bulabilirsiniz.

Afterburnerden voltaj takibi ve controlunu aç Sonrasında core voltage kısmını -50 den başlayarak oyuna girerek sırasıyla -60 -70 diyerek indir stabil değeri bul Fan ayarıda aşşadaki resmi örnek alarak yap tamamdır hayırlı olsun

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    295,8 KB · Görüntüleme: 142
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı