Çözüldü RX 580 sistem aniden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asas21

Centipat
Önceki kartım 570 idi onda da aynı sorun vardı bunda da var, NVIDIA kartlarda olmuyor. Oyun oynarken, 3-5dk sonra ekran siyah oluyor kapatıp açınca duzeliyor. Kasanın kapağını açınca 10 dk sonra gidiyor ekran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Afterburner'den MHz'yi 100 azaltın, ben böyle çözdüm.
Eki Görüntüle 1777245
Örneğin burası bende 1360 idi, 1260 yaptım.
Bunun dışında normal bir çözüm olarak (bu kökten bir çözüm değil, tekrar karşılaşırsanız düzeltmek için)
CTRL + Shift + Windows + b tuşlarına basarak ekran kartı sürücülerine F5 atabilirsiniz.

Hocam çok sağlıklı bir çözüm değil bu dediğiniz kartın şirket tarafından en optimize ayarı 1360 MHz ve kartın sürücüsü dışındaki bır programdan kartın sınırlandırma ayarlarını değiştirmeyi pek önermem.

Hocam WattMan ekran kartına özgü bir hatamı başka sistemde olur mu?

WattMan AMD ekran kartlarındaki kronik bir sorunun is midir?

En çok WattMan hatası veren seri 500 serisidir en az veren seride 6000 serisi ve üst modelleridir.

Hocam size önerim kasayı parça parça satıp üstüne para ekleyip yenisini almak NVIDIA kartlarda olmuyor demişsiniz demek ki parçalardan biri AMD ile uyumlu değil.
Güç kaynağı yeterli. PSU sorunlarında ekran kararmaz. Sistem ya kapanır ya da restart atar. Aynı sorunu arada ben de yaşıyorum. Özellikle son sürüm AMD Adrenalin 23.4.3 ile.
Sorunu; DDU ile sürücüyü kaldırıp, AMD Adrenalin 23.3.1 sürümünü yükleyerek çözdüm.

WattMan hatası var hocam sizde DDU ile silin driverları @turko35408 attığı sorun çözülmesse XAMP profil açıksa kapatın ekran kartı profilini e-sports seçin. Klasik AMD'nin 500 serisi.
Hocam hepinize teşekkür ederim birazdan deneyecegim . Kart e-sport modda zaten. Hocam şansmıdır anlamadım rx570 dede oldu bu kasanın kapağını açınca full siyah ekran olmadı 1_2 saniye gitti geldi bir daha da olmadı dunde kapağı acık oynadım valorant ta bir el attım birşey olmadı. Sayfanın başından beri bu kapağa deyinmemin sebebi bu.

@asas21 Kasa çalışmasına rağmen görüntü olmuyor değil mi? Bir de hangi oyunlarda yaşıyorsun?
Evet ,valorant , CS gibi oyunlarda oluyor.

Bende RX 580 kullanıyorum driverdan olabilir yeni sürüm varsa onu yoksa eski bir WHQL versiyonunu indirin.

Ve OC yaptıysanız ondanda olabilir rastgele değerler girmemek lazım.
Hocam kartı alırken forumda çok gördüm oç yapınca oldu diyenleri o yüzden yapmadım.

Son düzenleme:
Evet ,valorant , CS gibi oyunlarda oluyor.
Hocam Afterburner'den mhz'yi 100 azaltın, ben böyle çözdüm.
1683969104916.png

Bunun dışında normal bir çözüm olarak (bu kökten bir çözüm değil, tekrar karşılaşırsanız düzeltmek için)
Ctrl + Shift + Windows + B tuşlarına basarak ekran kartı sürücülerine f5 atabilirsiniz.

Hocam Afterburner'den mhz'yi 100 azaltın, ben böyle çözdüm.
Eki Görüntüle 1777245
Ctrl + Shift + Windows + B tuşlarına basarak ekran kartı sürücülerine f5 atabilirsiniz.
Hocam yeni haber, Sistem kapanıyor kulaklıktan ıdıdıdırııdırı diye ses geliyor sadece ve fanlar duruyor bir anda, kapatıp açınca düzeliyor. Sizin dediğiniz gibi 100mhz kıstım yine aynı tek denemediğim RAM frekans sını düşürmek ve ddu ile silip eski sürümü yüklemek occt ile test ettim 80 drecede kapanmadı.

Şurayı da deneyebilir misiniz acaba?

Şurayı da deneyebilir misiniz acaba?
Hocam deniyorum şimdi. Daha demin kendi kendine sürücüleri silip pa300 hatası verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı