Çözüldü RX 580 sistem aniden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asas21

Centipat
Önceki kartım 570 idi onda da aynı sorun vardı bunda da var, NVIDIA kartlarda olmuyor. Oyun oynarken, 3-5dk sonra ekran siyah oluyor kapatıp açınca duzeliyor. Kasanın kapağını açınca 10 dk sonra gidiyor ekran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Afterburner'den MHz'yi 100 azaltın, ben böyle çözdüm.
Eki Görüntüle 1777245
Örneğin burası bende 1360 idi, 1260 yaptım.
Bunun dışında normal bir çözüm olarak (bu kökten bir çözüm değil, tekrar karşılaşırsanız düzeltmek için)
CTRL + Shift + Windows + b tuşlarına basarak ekran kartı sürücülerine F5 atabilirsiniz.

Hocam çok sağlıklı bir çözüm değil bu dediğiniz kartın şirket tarafından en optimize ayarı 1360 MHz ve kartın sürücüsü dışındaki bır programdan kartın sınırlandırma ayarlarını değiştirmeyi pek önermem.

Hocam WattMan ekran kartına özgü bir hatamı başka sistemde olur mu?

WattMan AMD ekran kartlarındaki kronik bir sorunun is midir?

En çok WattMan hatası veren seri 500 serisidir en az veren seride 6000 serisi ve üst modelleridir.

Hocam size önerim kasayı parça parça satıp üstüne para ekleyip yenisini almak NVIDIA kartlarda olmuyor demişsiniz demek ki parçalardan biri AMD ile uyumlu değil.
Hocam bu arada WattMan tek bir hata değildir bunun birçok şekli vardır örneğin oyun kapanıyor ve önünüze "sürücü zaman aşımına uğradı " gibi bir ibarede çıkabiliyor.

Yok hocam bu öyle değil, ilk başta ekran gidip sistem duruyor ve kulaklıktan dııııııt diye ses geliyordu sonra gine ekran gidip sistem duruyor ama kulaklıktan oyunun sesi geliyordu tabii hatayı aldıktan sonra sistemi aç kapa yapınca düzeliyor en sonra da kendi kendine sürücüleri silip PA300 hatası verdi. (Sistem duruyor dediğim şu anlamda görüntü gidiyor, CPU ve ekran kartının fan hızı yavaşlıyor ,klavye mouse falan aktif yani sistem kapanmıyor)

Yok hocam bu öyle değil, ilk başta ekran gidip sistem duruyor ve kulaklıktan dııııııt diye ses geliyordu sonra gine ekran gidip sistem duruyor ama kulaklıktan oyunun sesi geliyordu tabii hatayı aldıktan sonra sistemi aç kapa yapınca düzeliyor en sonra da kendi kendine sürücüleri silip PA300 hatası verdi. (sistem duruyor dediğim şu anlamda görüntü gidiyor, CPU ve ekran kartının fan hızı yavaşlıyor, klavye mouse falan aktif yani sistem kapanmıyor)

Koruma modu gibi bir şey dediğiniz hocam sürücüden kaynaklı büyük ihtimal bende de RX 580 var aynısı oluyordu format atıp güncel sürücüye geçtim çözüldü ama çok şık olmuyordu bana arada oluyordu.

Geri
Yukarı