RX 580 sistem çalışıyor ama görüntü vermiyor

ihsannnn45

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi günler.
Arkadaşlar benim kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor sabah bir sıkıntı yoktu. Sizce sorun nedir?
(BIOS pilini çıkarıp taktım ekran kartını çıkarıp taktım ama sorun düzelmedi 5 aydır bir sıkıntı yoktu )
Sistemim:
Makinist E5 RS9 X99 anakart.
Xeon E5 2650 V4 CPU LGA 2011-3 işlemci.
16 GB DDR4 ECC RAM.
Jieshuo RX580 8 GB.
Zoko 600W Power Supply.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcinin ekran kartı varsa ekran kartını çıkar ve görüntüyü anakarttan bağla eğer görüntü geliyorsa sıkıntı ekran kartındadır eğer görüntü gelmiyorsa sıkıntı RAM ya da farklı bir sebepten olabilir.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    139,3 KB · Görüntüleme: 10
İşlemcinin ekran kartı varsa ekran kartını çıkar ve görüntüyü anakarttan bağla eğer görüntü geliyorsa sıkıntı ekran kartındadır eğer görüntü gelmiyorsa sıkıntı RAM ya da farklı bir sebepten olabilir.
Reis anakarta göre bir sıkıntı görünmüyor hata koduna göre

pc nin 220 kablosunu söküp açma tuşuna on saniye bastıktan sonra pc yi açmayı deneyebilir misin ?

ekran kartın yamuk görünüyor
Denedim ama olmadı
bi kaç kez söküp taktım foto için kaldırınca öyle oldu sabit değil

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Var mı eski bir ekran kartın veya çevrende bir arkadaşından 15-20 dklığına kullanabileceğin bir ekran kartı?

Üzerinde DRAM_LED veya DRAM yazan bir ışık yanıyor mı?

IMG_7849.jpeg
IMG_7851.jpeg
Var mı eski bir ekran kartın veya çevrende bir arkadaşından 15-20 dklığına kullanabileceğin bir ekran kartı?

Üzerinde DRAM_LED veya DRAM yazan bir ışık yanıyor mı?
Reis dediğin gibi yaptım başka bir kart denedim çalıştı bilgisayar ekran kartında büyük ihtimal ekran kartında sıkıntı garantiye göndercem kartı (power supply bağlı değil şu anki kartta)

Reis dediğin gibi yaptım başka bir kart denedim çalıştı bilgisayar ekran kartında büyük ihtimal ekran kartında sıkıntı garantiye göndercem kartı (power supply bağlı değil şu anki kartta)
Sorun sadece ekran kartında da olmayabilir. Eğer şansın var ise ekran kartını, ödünç ekran kartı aldığın arkadaşının bilgisayarında deneyebilir misin?

Çünkü sorun donanımsal değil, yazılımsal olabilir. RX 580ler, belli durumlarda eğer BIOS'un güncel değilse görüntü vermeyebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı