Çözüldü RX 580 sistem düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

astroaudd

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 3 ay önce RX 580 4 GB Sapphire Nitro+ aldım. Şu ana kadar çok zorlayacak bir oyun oynamamıştım ama Watch Dogs 2 bedava olunca indirdim ve orta ayarlarda 30-60 FPS arasında aldığımı fark ettim.

Anakartım: MSI 970 Gaming.
İşlemci: AMD FX 8350.
RAM: G.Skill 4x2 1600MHz

Driverlar en son sürümde. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, 3 ay önce RX 580 4 GB Sapphire Nitro+ aldım. Şu ana kadar çok zorlayacak bir oyun oynamamıştım ama Watch Dogs 2 bedava olunca indirdim ve orta ayarlarda 30-60 FPS arasında aldığımı fark ettim.

RAM: G.Skill 4x2 1600MHz.

Kart ısınıyor mu? PSU gücü ne kadar? Video kaydına alıp gösterebilir misiniz? MSI Afterburner'dan kullanım değerlerini atarsanız daha da güzel olur.

RAM: G.Skill 4x2 1600MHz.

RAM frekansları düşük, işlemci biraz RX 580'i beslemekte zorluk çıkartıyor olabilir.

Hocam işlemci çok yüksek bir darboğaz yapacaktır, RX 580 için çok çok yetersiz.

+ WD 2 optimizasyon özürlü bir oyun.

RAM'ler de günümüz için çok yeterli değil ama işlemci yanında devede kulak kalır.

Kısacası sistem aşırı dengessiz, ekran kartına abanıp diğerlerini bırakmışsınız.

Doğru düzgün performans için en kısa zamanda Anakart + İşlemci + RAM yükseltmesi yapmalısınız.

Yakın zamanda işlemci ve RAM'i aynı anda değiştirebilecek bir gücüm yok sizce +8 GB RAM alsam birazcık da olsa performans artar mı?
Birazcık artabilir belki ama o paranın hakkını veremeyecektir, soket çok eski ve o anakarta yatırım yapmanız da kötü çünkü.

Oyun içi RAM kullanımı ne kadar?

Geri
Yukarı