RX 580 sistem düşük FPS veriyor

AlperHD

Femtopat
Daha fazla  
CS:GO, LoL, Valorant oynuyorum bu tür oyunlarda FPS kendi sistemime göre düşük geliyor. LoL 100-150 FPS CS:GO 190-90 Valorant 120-100.
Sistem: Aorus RX580 4 GB.
Ryzen 3 1200 AF.
8 GB 3000MHz RAM.
ASUS A320M-F.
500W PSU.

Yine kurtarmama ihtimali yüksek, o işlemci RX570'le BF1 gibi oyunlarda darboğaz yapabiliyor. RX580'de FPS drop yemiyorsan normaldir. Sürücü güncellemesi belki bir tık daha iyi hale getirebilir. Ayarları yüksek tutmaya çalış.
Benim oynadığım oyunlar genelde zaten böyle büyük çaplı oyunlar değil orta düşük sistemler de bile oynanabilir oyunlar fps drop yemiyorum bide oynadığım oyunlarda

İşlemcin darboğaz yapıyor ve RAM çift kanal değil normal. O işlemcinin sınırı RX570'tir. Yanlış bilgilendirme yapmak istemem ama RX570'te de bir miktar darboğaz söz konusu olabilir. @FalconPolat doğru değil mi?
RAM çift kanal değilse o da etkiler. İşlemci iyi değil zaten 570 bile darboğaz yapıyor bazı oyunlarda.

biliyorum fakat fps değerleri bence çok düşük
Hocam Ekran Kartı tam beslenemiyor. Tam beslenemediği için tam performans veremiyor. Tam FPS veremiyor. Daha düşük kartlarda tam beslenme oluyor doğru. Aynı çözünürlükte mi oynuyorsunuz? Aynı RAM'ler mi var. Çift kanal Tek Kanal? Herkes normal olduğunu söylemeye çalışırken siz olmadığını diretiyorsunuz ki normal.

Hocam Ekran Kartı tam beslenemiyor. Tam beslenemediği için tam performans veremiyor. Tam FPS veremiyor. Daha düşük kartlarda tam beslenme oluyor doğru. Aynı çözünürlükte mi oynuyorsunuz? Aynı RAM'ler mi var. Çift kanal Tek Kanal? Herkes normal olduğunu söylemeye çalışırken siz olmadığını diretiyorsunuz ki normal.
Tek kanal 8Gb ram 4:3 1280x1024 oynuyorum 1080p oynarsam 60hz oynamak zorunda kalıyorum kesinlikle haklısınız.Peki karta underclock uygulasam fps artar mı?

Sonuçta aldığınız değerler düşük değil ve (özür dileyerek söylüyorum) işlemci 3950X ekran kartı da 2080Ti değil.
Evet kullanıcının aldığı değerler düşük değil ancak böyle reklam gibi oyunlarda 2080Ti olursa ancak yüksek değerler verebildiğini bilmiyordum. Sonuçta bedava diyip geçmemek lazım, verilerinizi sürün sürün süründürürler.

Geri
Yukarı