Çözüldü RX 580 sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertcan7434.

Hectopat
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Kingston 120 GB
Ekran kartı
RX 550 4
Anakart
B450M-K
İşlemci
Ryzen 5 2600
Hayırlı geceler forum kullanıcıları.
Sistemde ekran kartını Shapper RX 580 Nitro ile değiştim. Açılışta tüm fanlar yavaş ışıklar zayıf yanıyor, sonra düzeliyor, sonra yine zayıflıyor. Sürekli böyle olup ekran gelmiyor. Bunun nedeni nedir acaba? Görüntü yok.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ilgin için çok sağ ol sorunu çözdüm BIOS'u güncelledim ve düzeldi.

Arkadaşlar sorunu tam olarak çözmüş bulunmaktayım Windows 11 kullanıyordum anakartımda CSM kapalıydı ekran RX 580 de UEFI desteği olmadığı için bu sorunu yaşıyormuşum BIOS güncellemesi yapınca da ayarlar sıfırlanmış o yüzden kullanabilmişim. Cevap olarak işaretliyorum aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olurum inşallah.
Hayırlı geceler forum kullanıcıları.
Sistemde ekran kartını Shapper RX 580 Nitro ile değiştim. Açılışta tüm fanlar yavaş ışıklar zayıf yanıyor, sonra düzeliyor, sonra yine zayıflıyor. Sürekli böyle olup ekran gelmiyor. Bunun nedeni nedir acaba? Görüntü yok.

Kart tam oturdu mu? RAM'leri çıkar tak yap dene. Olmazsa RAM'leri çıkar tek tek takarak dene olmazsa BIOS pilini çıkar 3dk sonra tak BIOS sifirlansin. Kartın güç kablosunu taktınız mi?

Kartı başka bilgisayarda denedim çalışıyor,

Tamam, dediğim işlemleri deneyin bir de. Bu durumlarda ise yaeabiliyorlar.

Denedim hocam.

Kart başka bilgisayarda çalışıyor. RX 550'yi geri taktığımda yine çalışıyor ama sürücüsünü kurmadan renkler karmakarışık oluyor belki işine yarar bu bilgi.

Kartı başka bilgisayarda denedim çalışıyor,

Denedim hocam.

Kart başka bilgisayarda çalışıyor. RX 550'yi geri taktığımda yine çalışıyor ama sürücüsünü kurmadan renkler karmakarışık oluyor belki işine yarar bu bilgi.

Kartın üstüne Gaming ve quit şeklinde BIOS Switch varsa onu değiştirip dener misiniz? Anakartin PCI Express slotundan suphelendim aslında. Eski kartın driverini kurunca düzeliyor dimj?

Yeni konular

Geri
Yukarı