RX 580 sistem için PSU önerisi

rechtssprechung

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 4 ay önce bir sistem satın aldım Vatan'dan indirimle beraber. Fakat bu lanet sistem beni stres sahibi yaptı gerçekten. Aynı sistemle aynı oyunları oynayan insanlar çok daha yüksek FPS'ler alırken ben altlarda kalıyorum. Çok kez konu açtım bunla alakalı fakat pek bir sonuca varamadım. Dün @Yang Mills ve @Darkisback sağ olsun, PSU'da sorun olabileceğini söylediler, OCCT ile test yapmam gerekliymiş. Yaptım ve 5. saniyesinde "crashed" hatası aldım. Ondan önce işlemcim yetersiz gibi geliyordu çünkü bir kez konu açtığımda @Bora Dere darboğaz olduğunu söyledi. Değerleri buraya da bırakacağım.

Sistem;
CPU: i3-9100F.
GPU: Asus Dual RX 580 4GB OC.
RAM: 2x8 2400 MHz HyperX Fury.
Anakart: Asus H310M-K r2.0.
Depolama: WD 1 TB 7200 RPM HDD.
PSU: Rampage RMP-500-80P.

Değerler;

Sizce de sorun PSU kaynaklı mı? Yoksa işlemcim yetersiz mi geliyor? PSU kaynaklı ise bir PSU önerir misiniz başlıktaki PSU yerine. Kabloları vesaire benzer olursa montajda zorlanmam en azından, deneyimli değilim.

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 4 ay önce bir sistem satın aldım Vatan'dan indirimle beraber. Fakat bu lanet sistem beni stres sahibi yaptı gerçekten. Aynı sistemle aynı oyunları oynayan insanlar çok daha yüksek FPS'ler alırken ben altlarda kalıyorum. Çok kez konu açtım bunla alakalı fakat pek bir sonuca varamadım. Dün @Yang Mills ve @Darkisback sağ olsun, PSU'da sorun olabileceğini söylediler, OCCT ile test yapmam gerekliymiş. Yaptım ve 5. saniyesinde "crashed" hatası aldım. Ondan önce işlemcim yetersiz gibi geliyordu çünkü bir kez konu açtığımda @Bora Dere darboğaz olduğunu söyledi. Değerleri buraya da bırakacağım.

Sistem;
CPU: i3-9100F.
GPU: Asus Dual RX 580 4GB OC.
RAM: 2x8 2400 MHz HyperX Fury.
Anakart: Asus H310M-K r2.0.
Depolama: WD 1 TB 7200 RPM HDD.
PSU: Rampage RMP-500-80P.

Değerler;

Sizce de sorun PSU kaynaklı mı? Yoksa işlemcim yetersiz mi geliyor? PSU kaynaklı ise bir PSU önerir misiniz başlıktaki PSU yerine. Kabloları vesaire benzer olursa montajda zorlanmam en azından, deneyimli değilim.

Şimdiden teşekkürler...
i3 9100F işlemci RX580 4GB'a darboğaz yapmaz. PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Üründe yazana göre 432W'a kadar güç verebiliyor. Bu güç değeri de RX580 4GB ve i3 9100F içeren bir sistem için gayet yeterli. Ramlerin yerlerini değiştirip tekrar deneyebilir misiniz?

İmza referans göstermek yasaktır.
Anladım. Yanıtınız için teşekkür ederim.
Arkadaşlarım, değerler hakkında hiç yorum yapmamışsınız. Bilgisi olan biri değerleri de yorumlayabilir mi?

Değerlerde gerçekten darboğaz gözüküyor. Ayrıca cidden PSU başınızı derde sokabilir. Rampage PSU almayın aldırmayın.
Ayrıca buyurun link:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı