Çözüldü RX 580 sistem kasıyor ve hoparlörden cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CAMEL DAYI 58

Centipat
Daha fazla  
  • Z170a Gaming Pro Carbon.
  • i5 6600K.
  • ASUS RX 580 Dual.
  • 1×8GB DDR4 2133 MHz Corsair.
  • Kingston 120 GB SSD.
  • 550W Corsair PSU.

Oyun oynarken tarayıcı fark etmeksizin arka planda şarkı açtığım zaman kısa süre içinde FPS'im çakılıyor 140 FPS alıyorsam bir anda 20-30 hatta 10 FPS'e kadar düşüyor. Felaket kasıyor ve hoparlörden cızırtı geliyor şarkı açmassam bu kasma olayı daha geç başlıyor mesela 1 saat oyun oynadıktan sonra şarkı açmasam bile kasıyor bir program açarken bile bilgisayar o anlık kasma yapıyor.

Hoparlörün AUX kablosunu kasanın ön girişine takıyorum ondan mı? İşlemci temizlik mi istiyor ondan mı? Nahimic ses programı indirip ses ayarlarıyla oynamıştım ondan mı? Yoksa başka yazılımsal bir problemmi olabilir? Yardımlarınızı bekliyor teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Daha önce böyle bir sorun yaşamıştım, ses driverını güncellediğimde geçmişti. Deneyebilirsiniz hocam.
Daha önce böyle bir sorun yaşamıştım, ses driverını güncellediğimde geçmişti. Deneyebilirsiniz hocam.

Hemen deniyorum hocam.

Sanırım dediğiniz gibiymiş hocam bilgisayarı sıfırlayıp yeniden kurdum ve sorun düzeldi çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı