RX 580 sistem kendini kapattı

BeyazEmre37

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarım sabahtan beri kendini 3 kere kapattı oyun oynarken. 4. kez kapattıgında ekran 1920x1080p iken 1024x768p oldu. Ekran kartının driverlarını silmişti. Aygıt yöneticisine girdiğimde ekran kartının sağ tarafında sarı bir ünlem vardı. Tıkladığımda "Windows bu aygıt için gereken sürücülerin dijital imzasını doğrulayamıyor. Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği hatalı imzalanmış veya bozuk bir dosya veya bilinmeyen bir kaynaktan gelen kötü niyetli bir yazılım yüklemiş olabilir. (Kod 52)" diyordu. Bilgisayarın üstü biraz ısınmıştı herhalde kasanın etrafı kapalı diye. 2 saat falan bekledim, sonra bilgisayarı yine açtım, sonra driverlarını falan yükledim, sorun kalkmıştı her şey dünkü gibi devam ediyordu. 3 ay garantisi var. Sorun varsa garantiye götüreyim. Bunun ısınmayla alakası var benim düşündüğüm. Sizin de değerli düşüncelerinizi almak istiyorum.

Sistem özellikleri:
Sapphire Pulse RX 580 ekran kartı.
16 GB DDR3 RAM.
DDR3 Gigabyte anakart.
500 Watt PSU.

Kasanız rahat hava akışı sağlayabileceği yerlere konumlandırımalı ve etrafı kapalı olmamalıdır.

Yük altında ve yüksüz ısı değerleriniz nedir?

PSU ve kasa modeli nedir? Gamepower deme.

Xigmatek olması lazım sorun düzeldi etrafı çok sıkışıktı şimdilik düzelttim. Ona iyi bir yer ayarlayacağım, teşekkürler.

Kasanız rahat hava akışı sağlayabileceği yerlere konumlandırımalı ve etrafı kapalı olmamalıdır.

Yük altında ve yüksüz sıcaklık değerleriniz nedir?

Aynen teşekkürler yük olmadan sıcaklıgı yok.

Geri
Yukarı