RX 580 Sistem LoL'de Düşük Performans Sorunu

kaansamil

Kilopat
Daha fazla  
Daha bugün aldım kartı. Oyuna girdiğimde GPU kullanım oranı yüzde 30'ların üstüne çıkmıyor. Ayarları azaltsam da sabit 144 FPS alamıyorum. Tabi ki araştırmamı yaptım, Radeon ayarlarıyla oynadım ancak sonuç alamadım. İşlemcim i5 4460 onun da kullanım oranı pek yüksek olmuyor yani darboğaz olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Ekran kartına ne kadar yük bindirmeye çalışsam da olmadı. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı sürücüsü güncel mi? Bu sorun genelde çok sistem istemeyen oyunlarda Nvidia'da oluyordu. AMD'de ilk kez denk geliyorum.

Bu LOL gibi oyunlarda böyle olaylar olabiliyor. Arkadaşımda GTX 1060 var bende ise GTX 960 aynı FPS oranlarını alıyoruz diyebilirim sana. O kartın gücünü AAA oyunlarda görürsün zaten. Aynı şekilde biraz araştırdığın zaman bu sorun hem Nvdia hem AMD tarafında varmış.

Yüksek sistem isteyen AAA bir oyunda denedin mi ekran kartını?
Overwatch da deneyeyim ancak alakalı olduğunu pek sanmıyorum.
Bu LOL gibi oyunlarda böyle olaylar olabiliyor. Arkadaşımda GTX 1060 var bende ise GTX 960 aynı FPS oranlarını alıyoruz diyebilirim sana. O kartın gücünü AAA oyunlarda görürsün zaten. Aynı şekilde biraz araştırdığın zaman bu sorun hem Nvdia hem AMD tarafında varmış.
Bu sorunu yaşayan çok kişi olduğunun farkındayım da mesela LoL yayıncılarının daha iyi kartları var ancak bir sorun yaşamıyorlar aynı şekilde Gaming Housedaki oyuncular da. Hiç bir yolu yok mu yani bu kullanım oranını yüzde 30' dan yüzde 50' ye çıkartmanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı