RX 580 sistem "No Signal" hatası veriyor

Eternal777

Hectopat
Oyun oynarken bir anda iki ekrana birden "No Signal" yazısı geliyor, yazı gidiyor ve simsiyah bir ekran, bilgisayarı kapatıp açmadan düzelmiyor. Her gün biraz daha sıklaşıyor. Bir çözümü var mı, belirli bir hata adı var mı? Bu arada işlemcimin ekran kartıyla oyun testi yapayım dedim, bakalım kapanacak mı diye, performansı çok kötü, ağır oyunları oynatmayacak kadar, HOI falan anca oynatır. Sistemim:
  • i5 8400.
  • RX 580 8 GB.
  • Z370P-D3
  • 2x8 Kingston RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eğer garantisi sürüyorsa garantiye gönder yüksek ihtimal ısınmadan oluyordur eğer garantisi yok ise 'MSI Afterburner' indir ve fan hızını sona getir eğer o şekilde bir şey olmaz ise sorunun ısıdan.

Merhabalar. Oyun oynarken sistem sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi? Ayrıca bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Windows bildirimler ve Radeon programının bildirimler kısmında WattMan gözüküyor mu?

Dostum eğer garantisi sürüyorsa garantiye gönder yüksek ihtimal ısınmadan oluyordur eğer garantisi yok ise 'MSI Afterburner' indir ve fan hızını sona getir eğer o şekilde bir şey olmaz ise sorunun ısıdan.
Garantisi ne yazık ki bitti 1 sene önce.
Fan zaten fullde çalışıyor, 3000 RPM civarı.
Merhabalar. Oyun oynarken sistem sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi? Ayrıca bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Windows bildirimler ve Radeon programının bildirimler kısmında WattMan gözüküyor mu?
Gözükmüyor diye hatırlıyorum ama tam emin değilim, Kartın 2 hafta önce falan macununu değiştirmiştim, yükte fan hızı fullde(3000RPM civarı) 78-79 derece.

Garantisi ne yazık ki bitti 1 sene önce.

Fan zaten fullde çalışıyor, 3000 RPM civarı.

Gözükmüyor diye hatırlıyorum ama tam emin değilim, Kartın 2 hafta önce falan macununu değiştirmiştim, yükte fan hızı fullde(3000RPM civarı) 78-79 derece.
Sıcaklık değerleri full fan hızına rağmen biraz fazla gözüküyor. Undervolt işlemi yaparak hem sıcaklığı azaltabilirsiniz hem de no signal hatasının yazılımsal anlamdaki çözüm önerilerinden birisi de undervolt yapmaktır. Belki undervolt işlemi çözüm olabilir. Donanımsal anlamda bu hataya sebep olanlar genelde güç kaynağı olabilir ya da ekran kartı arızası olabilir.

Sıcaklık değerleri full fan hızına rağmen biraz fazla gözüküyor. Undervolt işlemi yaparak hem sıcaklığı azaltabilirsiniz hem de no signal hatasının yazılımsal anlamdaki çözüm önerilerinden birisi de undervolt yapmaktır. Belki undervolt işlemi çözüm olabilir. Donanımsal anlamda bu hataya sebep olanlar genelde güç kaynağı olabilir ya da ekran kartı arızası olabilir.
Undervolt eskiden sıcaklıklar için denemiştim, 1-2 derece düşürmüştü, şu anda riske atmamak için denemek istemiyorum açıkçası. Güç kaynağı eskiden 500W bir PSU'du, birkaç ay önce değiştirmiştim. Ekran kartından olabilir, kart garip davranıyor çünkü. Performans konusunda sıkıntılı, ekranda arada bir çizikler oluyor (tam tarif edememiş olabilirim ama) eski AMD ekran kartımda benzer problemler yaşayıp bozulmuştu. ekran kartı piyasası düzelse artık, bende kurtulsam bu karttan.

Geri
Yukarı