RX 580 sistem yükseltmesi

Bugraferah

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese, uzun süredir sistemimi yükseltmeyi düşünüyordum, fikirlerinizi merak ediyorum.
5000-6000 arası bir bütçe ile:
-İşlemci (uyumluluk ve yüksek performans için eğer gerekiyorsa anakart)
-SSD (480-512 GB yeterli olacaktır)
-8x2 RAM.
Önerilerinizi bekliyorum.
Sistemim fotoğraftaki şekilde fiyatlar geçen sene PC'yi aldıgım zamanki fiyatlar.

resim_2021-05-26_002046.png

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa değişmelisin.

Daha ucuz ve iyi bir kasa:

Milli "oyuncu" kasamız:

Cevap için teşekkürler, sebebini de yazabilir misiniz acaba hocam rica etsem.

1. kasayı kendim kullanıyorum gayet soğutması yeterli benim için, ki stok 3 adet fanla beraber geliyor, genel olarak giriş ve orta düzey bir sistem için gayet yeterli olacağını düşünüyorum, ayrıca üst kısımda da fan için yer ayrılmış. 2. kasa ise bu bütçelerde çoğunlukla önerilen bir kasa.

Şimdi dikkatimi çekti. Hazır sistem mi alacaksınız yoksa mevcut sisteminizi mi yükseltiyorsunuz? Aksi halde tekli RX 580 o fiyata satılması mümkün değil :D

Hocam sistem benim sistemim. Ekran görüntüsü aldım Vatan'dan, aldıgım zamanki fiyatları yazıyor eski fiyatlar. Bu sistemde içerikte yazdıgım parçaları geliştirip üstüne bir de SSD alacagım.

Hocam 480-512 GB yeterli demiştim ama yine de sağ olun. Bütçemi yazdım güzel bir dağılım yapmam lazım fiyatta. Toplu öneri yapabilirseniz sevinirim.
Afedersin görmemişim.

SSD modelleri olarak Samsung-HP-Gigabyte tercih edebilirsin.
Sisteminde takılı RAM'in aynısından bir tane daha alabilirsin. 2X8'in oyun performansını hissedersin.

İşlemci değiştirmek falan çok ekstrem kaçar, bence gerek yok.

Affedersin görmemişim.

SSD modelleri olarak Samsung-HP-Gigabyte tercih edebilirsin.
Sisteminde takılı RAM'in aynısından bir tane daha alabilirsin. 2x8'in oyun performansını hissedersin.

İşlemci değiştirmek falan çok ekstrem kaçar, bence gerek yok.

Hocam bence gerek olduğu için açtım postu :) önerileri bekliyorum.

Geri
Yukarı