RX 580 sisteme anakart, işlemci ve RAM tavsiyesi

dumanabdu

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Şu anki sistemim:
Anakart: MSI H110M Pro VD.
İşlemci: Intel Core i5 6402p Skylake.
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB 2133 MHz.
Ekran kartı: ASUS Dual RX 580 8 GB.
PSU: 650 watt +80 Bronze.
Kasa: Game Power'ın warcry ön ve yan camlı ve biraz büyük bir kasa.

Sorum şöyle; anakartım mATX olduğu için kasanın içinde küçük duruyor ve ankart işlemci RAM artık eski nesil oldu, onları yenilemek istiyorum.
F/P bir şekilde ATX anakart işlemci ve RAM tavsiyeniz var mıdır? Gözüm çok yükseklerde değil, R5-3600 gibi ya da sizin bildiğiniz tavsiye edeceğiniz modeller teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

@dumanabdu Ryzen 3600 şu an en f/p olmayan işlemci. 11400F fiyatına göre en iyi işlemci bence şu an. İlla ATX anakart istiyorsanız da başka modele bakabiliriz.

Son düzenleme:
Anakart tarafında alternatif olarak B560M Pro VDH Wifi modeli de var.

@dumanabdu Ryzen 3600 şu an en F/P olmayan işlemci. 11400F fiyatına göre en iyi işlemci bence şu an. İlla ATX anakart istiyorsanız da başka modele bakabiliriz.

Teşekkür ederim işlemci cidden iyi sadece merakımdan soruyorum AMD işlemci konusunda daha iyi diye biliyorum ama şu anki piyasa fiyatları nasıl etkiliyor durumu onu bilmiyorum sanırım ATX anakart bakacağım tekrardan teşekkürler.

Teşekkür ederim işlemci cidden iyi sadece merakımdan soruyorum AMD işlemci konusunda daha iyi diye biliyorum ama şu anki piyasa fiyatları nasıl etkiliyor durumu onu bilmiyorum sanırım ATX anakart bakacağım tekrardan teşekkürler.

AMD işlemcileri olması gerekenden daha pahalı şu an, ondan dolayı 11400F alman daha iyi olur. 5600X'ten biraz düşük bir işlemci oyunlarda. Ayrıca ATX istiyorsan arkadaş atmış bak Asus Prime, onu tercih edebilirsin.

Anakart tarafında alternatif olarak B560M Pro VDH Wi-Fi modeli de var.

Teşekkür ederim karta baktım sanırım ATX modeli yok ATX bir kart alacağım.

Teşekkürler tam set koymuşsunuz anakartta RGB bağlantısı var ARGB fanları kontrol edebilir mi bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı