RX 580 sistemde aniden görüntü gitti

Merttcan

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayara giriyordum ve monitörde birden görüntü gitti. Monitörüm VGA girişli ama ekran kartımda VGA girişi olamadığı için dönüştürücü ile kullanıyordum. Sorunun dönüştürücüde olduğunu düşündüm ve kasayı HDMI ile televizyona bağladım ve görüntü yine gelmedi sebebi ne olabilir? Ekran kartı modeli: AMD Radeon RX 580.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücünün o kartta çalışması için aktif en kaliteli dönüştürücülerden olması gerekiyor ki o da çok mümkün değil. DVİ-,+ olarak bağlaman gerekiyor. Monitörünün DVİ girişi var mı bir bak. Bende de aynı durum olduğundan vaktinde kartı kenara kaldırıp monitör almak zorunda kalmıştım.

Bende RX 460 yandı ve 1 ay anakarttaki girişle kullandım sıkıntı çıkmadı( anakarttaki giriş VGA). Varsa deneyebilir misin?

Denedim ama görüntü gelmedi.

Dönüştürücünün o kartta çalışması için aktif en kaliteli dönüştürücülerden olması gerekiyor ki o da çok mümkün değil. DVI-,artı olarak bağlaman gerekiyor. Monitörünün DVI girişi var mı bir bak. Bende de aynı durum olduğundan vaktinde kartı kenara kaldırıp monitör almak zorunda kalmıştmım.

DVI girişi yok internette satılan DisplayPort VGA kablosu alsam olur mu iki ucu farklı.

Son düzenleme:
Abim RX 460 için 4-5 kere dönüştürücü denedi en sonunda zorla buldu. Halen de kullanıyorum (RX 6500 XT de).
Doğrudur da doğru dönüştürücüyü bulmak basit iş değil.

Doğrudur da doğru dönüştürücüyü bulmak basit iş değil.

Benim anlamadığım bilgisayarı ilk aldığımda televizyona bağlanıyordu şimdi denedim bağlanmadı.

Büyük ihtimalle 50 liralık dönüştürücülere baktın. Görüntü alamazsın onlardan.

Dark DP to Analog VGA Aktif Dönüştürücü, bunun bir nebze görüntü verme olasılığı var ki o da %100 değil.

Bu dönüştürücüden aldım ama yine görüntü gelmedi ekran kartında problem olabilir mi?

Son düzenleme:
Benim anlamadığım bilgisayarı ilk aldığımda televizyona bağlanıyordu şimdi denedim bağlanmadı.

Bu dönüştürücüden aldım ama yine görüntü gelmedi ekran kartında problem olabilir mi?
Televizyonun varsa HDMI olarak bağla.

Yeni konular

Geri
Yukarı