Çözüldü RX 580 sistemde CS:GO modelleri düşük çözünürlükte

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Sistem R5 2600, 16 GB RAM ve RX 580.

Önceden böyle bir hata yoktu, yeni sürüm olan 21.6.1'e geçince böyle gözükmeye başladı. Valorant'ta da ekran bir tık nasıl anlatsam bilmiyorum ama çamur gibi. Daha önce herhangi bir sürümde olmamıştı, bu bir sürüm hatası mı? Başka yaşayan var mı?

Counter-Strike Global Offensive_2021.07.05-22.12.png

Çözüm
Silah seçme menüsündeki modeller bu. Mesela 1280x1024 4:3 çözünürlükte iken bende de böyle gözüküyor. Ama 1280x960 ayarladığımda düzgün gözüküyor. Çözünürlük ayarları ile oynarsanız anlarsınız.

Ama oyun içinde normal oynarken de modeller bu kadar pikselli gözüküyorsa bilemiyorum.
Hocam geçen gün CS:GO'da parlaklığı açınca bende ki modellerde böyle oldu. Bende de RX 560 var bende şu an 21.6.1 sürümünü kullanıyorum bende Valorant da veyahut da CS:GO'da böyle bir sorun yok. Yakın zamanda FPS arttırma ile ilgili bir şeyler kurmuş isen o yüzden olmuş olabilir.

Yok herhangi bir ayar değiştirmedim, parlaklıkla dahi oynamadım. Ama Valorant'ta ve CS:GO'da bir farklılık var. Diğer oynadığım oyunlarda yok ama bunlarda var. Tek yaptığım sürücü güncellemekti.

Silah seçme menüsündeki modeller bu. Mesela 1280x1024 4:3 çözünürlükte iken bende de böyle gözüküyor. Ama 1280x960 ayarladığımda düzgün gözüküyor. Çözünürlük ayarları ile oynarsanız anlarsınız.

Ama oyun içinde normal oynarken de modeller bu kadar pikselli gözüküyorsa bilemiyorum.

Çözüm
Hocam çok önemli oyun ayarlarınız yok ise oyun ayarlarını silip deneyin. Silmek için;

C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\1204056029(burada ki sayı bilgisayara kaç tane steam hesabı girdiğinize göre değişebilir)\730\local\cfg ve cfg dosyasının içindekileri silip oyunu açın.

Hocam çok önemli oyun ayarlarınız yok ise oyun ayarlarını silip deneyin. Silmek için;

C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\1204056029(burada ki sayı bilgisayara kaç tane steam hesabı girdiğinize göre değişebilir)\730\local\cfg ve cfg dosyasının içindekileri silip oyunu açın.

Sorun çözüldü hocam, yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı