RX 580 CS:GO düşük FPS

SenTiNeL54

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Merhabalar, görüyorum ki CS:GO'da GTX 1050 Ti RX 580'den fazla FPS veriyor. 2 ay önce GTX 1050 Ti kullanıyordum. FPS'im 250 civarıydı. Yeni sistem topladım ve RX 580 ile en fazla 110 FPS görüyorum. Warzone için GTX 1050 Ti 50, 70 FPS alıyor. Benim kartım 80-100 FPS. Arkadaşta GTX 1650 var, o da 80-90 FPS alıyor. Bu değerler normal mi? RX 580 daha çok FPS alması gerekmez mi? Hepsine 8 GB RAM ile baktım, 16 GB takınca 30-40 FPS fark eder. Bende şu an 8 GB var RX580'in performansı bana çok düşük geldi. Zira Sapphire S.E. olmasına rağmen 1240MHz'den 1400MHz'e Core hızını çıkarsam da fazla bir şey fark etmiyor, YouTube'dan baktığımda da aynı FPS'ler mevcut. Sizce sadece sorun RAM mi yoksa sorun kart da mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Testleri yakın zamanda yaptıysanız şu an CS:GO'da global bir FPS sorunu mevcut. Birçok kullanıcı gerek AMD gerek NVIDIA tabanlı sistemlerde FPS kayıpları yaşıyor. Önümüzdeki günlerde gelecek olan güncelleme ile düzeltileceği söyleniyor, isterseniz aynı testleri farklı bir oyunda deneyin.

Benzer düşük performansi RX 570 kartimla yaşiyorum ne yazık ki AMD kartlar internette gösterildiği gibi performans vermiyor yazalımlari sorunlu aldigima pişman oldum.

Ekran kartı değişimi sonrası sistemi formatlayıp en güncel sürüme temiz kurulum yapmak sağlıklı sonuç verebilir sisteminizde eski ekran kartınızdan kalıntı bir dosya kalmış şimdikiyle çakışıyor olabilir onun dışında RAM'leri 8'den 16'ya yükseltmek 30-40 FPS fark ettirmez ama 15-20 FPS fark oluşturur.

Benzer düşük performansi RX 570 kartimla yaşiyorum ne yazık ki AMD kartlar internette gösterildiği gibi performans vermiyor yazalımlari sorunlu aldigima pişman oldum.
Ben ve arkadaşım hiçbir sorun yaşamıyoruz. İnternetteki videolar kadar hatta daha fazlasını alıyorum. Yazılımsal hiçbir sorunu yok bence. Bundan önce RX 570 4GB kullanıyordum. 580 8 GB'a yükselttim. (Çünkü 570 MSI ARMOR olduğundan ısınıyordu) Yaklaşık ikisini de iki senedir kullanıyorum ve gayet memnunum. Bilgisayarındaki başka parçalarında oyuna ve stabiliteye etkisi olduğunu unutma hemen suçu ekran kartına ve yazılımına atma.

Başka parçalarimla alakasi yok R5 2600'üm var Dual RAM var hepsini teste soktum hiçbir problemi yok forumda amd yazilimindan yakinan bir suru insan var zaten yazilimi şu an cidden kötü durumda.

Ben ve arkadaşım hiçbir sorun yaşamıyoruz. İnternetteki videolar kadar hatta daha fazlasını alıyorum. Yazılımsal hiçbir sorunu yok bence. Bundan önce RX 570 4GB kullanıyordum. 580 8 GB'a yükselttim. (Çünkü 570 MSI ARMOR olduğundan ısınıyordu) Yaklaşık ikisini de iki senedir kullanıyorum ve gayet memnunum. Bilgisayarındaki başka parçalarında oyuna ve stabiliteye etkisi olduğunu unutma hemen suçu ekran kartına ve yazılımına atma.
Bende rx 580 8gb var dusuk fps aliyorum csgoda drop giriyor zulada drop neden ya sapphire bide

Geri
Yukarı