RX 580 Sistemde Ekran Titriyor

RasmuS

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar özelliklerim aşağıda yer aldığı gibidir. WoW, Dota 2 oynarken yaşamadığım sorun FM 2020 oynarken yaşanıyor. Ekranda sellektör gibi hareketlenmeler oluyor. Acaba sorun ne olabilir?

Umarım sorunu anlatabilmişimdir.

Anakart: Gigabyte AB350M-DS2 ----- İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X ----- monitör: Rampage Bright RM-68 27" 144 Hz 1ms ----- SSD: 120 GB Samsung 850 Evo --- Toshiba TR200 240 GB --- Toshiba TR200 480 GB
Ekran Kartı: Sapphire RX 580 8 GB ----- RAM: 16 GB + 8 GB 3000MHz HyperX ----- HDD: Samsung M3 Portable 1 TB

Radeon ayarlarında yaptığınız özelleştirmelerı sıfırlamayı deneyin FreeSync, antilag gibi özellikleri açmayın düzelecektir muhtemelen.

Reset atınca mı düzeliyor?
Düzelme gibi bir şey olmuyor. Oyunlar arasında sadece FM 2020'de yaşıyorum bu durumu.

Monitörünüzde sorun olabilir. Başka bir ekranda deneyin. Aynısı kardeşimin başına geldi ve monitörün VGA girişi bozulmuştu.

Bilgim olmadığından tahminimce yorum yapıyorum. Ekran kartından olduğunu zannetmem. Monitörde temassızlık oluyor olabilir.

Monitör kaynaklı olabilir.

Monitörden kaynaklı olsa acaba diğer oyunlarda da benzer durumlar yaşamam gerekmez mi ?

Bana da aynısı oldu. FreeSync özelliğini kapatınca düzeldi.

Radeon ayarlarında yaptığınız özelleştirmelerı sıfırlamayı deneyin FreeSync, antilag gibi özellikleri açmayın düzelecektir muhtemelen.

FreeSync'ı sadece bu oyun için kapatamıyorum ne yazık ki. Diğer oyunların bazılarında açık olması gerekiyor ki performans konusunda sorun yaşamayım. Radeon Software'da FM 2020 oyunu Epic Games üzerinden olmasına rağmen görünmüyor ve bu sebep ile özel bir ayarlama yapamıyorum.

AMD yazılım olarak sıkıntı çıkarıyor olabilir daha önceki sürümlerde sıkıntı yaşamadıysanız sorun yazılımsal olabilir.

FM 2020 oynadığımdan beri tüm sürümlerinde bu sorunu yaşadım.
Screenshot_1.jpg

GPU kullanımı %100 olarak görünüyor belki yorumlama da yardımcı olur diye bunu da ekleyim dedim.
Şimdi denemelerimden birinde de görüntü durumunu pencere moduna aldım oyun biraz küçüldü fakat o parlama dediğim mevzu meydana gelmiyor. Yani tam ekran olduğunda sorun oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı