RX 580 sistemde oyun oynarken ekran kapanıyor

eyvazali

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Cmk8gx4m1e3200c16 Vengeance Lpx 8gb 3200mhz Ddr4 2x
SSD veya HDD modeli
James Donkey JD1000PRO 512GB 3400MB/2300MB/sn NVMe
Ekran kartı
MSI RX580 Gaming X 8G 8 GB GDDR5 256bit AMD
Anakart
Prime B450M-K|anakart
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Altı Çekirdek 3.40 GHz İşlemci
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda oyun oynadığım zaman, özellikle Valorant oynarken süre farkı olmakla beraber bazen 10 dakikada bazande 1, 2 saat gibi bir sürede bilgisayarımda ekran kapanıyor fakat kasa gürültülü bir ses ile( fan sesi) çalışmaya devam ediyor. Kasanın fişini çekip takmadığım sürece tekrar görüntü alamıyorum. Bilgisayarımı tamirciye götürdüm stres testi yaptı ve bana bir sorun olmadığını söyledi. Fakat PC her gün aynı problemi defalarca vermeye devam ediyor. Bilgisayar komple tozlarından arındırıldı tekrardan temiz kurulum yapıldı, fakat ne yapıldıysa bu sorun düzelmedi. Bu konuyu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Böyle bir konu açmıştım 28 Ocak 2023'te yorumlarnızda bahsi geçen tavsiyeleriniz arasında en çok PSU almam gerektiğini belirtmiştiniz PSU olarak sistem özelliklerinde belirtiğim PSU'yu ve tavsiyeniz üzerine 2X 8 GB RAM almıştım. Yaklaşık 1 hafta öncesine kadar da hiçbir sorunla karşılaşmamıştım, fakat 1 haftadır aynı sorun tekrar nüksetti ve kasa yine kapanmaya başladı arkadaşlar. Bu sorunun başka bir çözümü olabilir mi acaba? Değerli yorumlarınız için tekrardan teşekkür ederim şimdiden.

Ekran kartı: MSI RX580 Gaming X 8G 8 GB GDDR5 256bit AMD.
Anakart: Prime B450M-K|anakart
RAM: Corsair CMK8gx4m1E3200C16 Vengeance LPX 8 GB 3200MHz DDR4 2X.
Power Supply: FSP Hyper 80+ Pro H3-700 700W Power Supply.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 altı çekirdek 3.40 GHz işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ile alakası yok. Aynı ekran kartını kullanıyorum. Sorun ekran kartında. Kronik bir hata "WattMan hatası" olarak geçiyor. Bende de aynı sorun vardı. Önceleri çok sık olurken şuan bayağı bir nadir gerçekleşmeye başladı en son ne zaman olduğunu bile hatırlamıyorum. Yazılımsal olduğu söyleniyor. Overclock yaptıysan geri al. Hatta ben undervolt yaptım o şekilde kullanıyorum yani karta giden voltajı azalttım faydası olduğu söyleniyor.

PSU ile alakası yok. Aynı ekran kartını kullanıyorum. Sorun ekran kartında. Kronik bir hata "WattMan hatası" olarak geçiyor. Bende de aynı sorun vardı. Önceleri çok sık olurken şuan bayağı bir nadir gerçekleşmeye başladı en son ne zaman olduğunu bile hatırlamıyorum. Yazılımsal olduğu söyleniyor. Overclock yaptıysan geri al. Hatta ben undervolt yaptım o şekilde kullanıyorum yani karta giden voltajı azalttım faydası olduğu söyleniyor.
Overlock yapmadım. Wattman hatası görünmüyor hata kodunda.

GPU veya CPU overclock yaptınız mı?
Ben yapmadım , Kasayı İinternet Cafeden satın almıştım pandemi zamanında, onlar yapmtımı bilmiyorum ama kasayı aldığım kişi arkadaşımdı pek fazla bilgisi yok bu konularda onu net biliyorum.

Overlock yapmadım. Wattman hatası görünmüyor hata kodunda.
Öncelikle bu hata iki şekilde yaşanabiliyor. İlki ekranın veya uygulamaların aniden kapanması (Bu esnada kasanın ışıkları açık olur. Hatanın Wattman olup olmadığını buradan anlayabilirsiniz.).

Wattman hatası tarifine uyuyor evet.

Geri
Yukarı