RX 580 sistemde Valorant'ta FPS düşmesi

Beige

Centipat
Merhaba arkadaşlar, öncelikle sistemimi belirteyim: i3-9100F işlemci, 8 GB 2400MHz RAM, RX 580 4G.

Bu sistemle en düşük ayarlarda FPS düşmesi yiyorum ve FPS'im 100-150&160 arasında gidip geliyor. İşlemcimin macunu bitmiş gibi, macunu yenileyeceğim aynı şekilde ekran kartının da macununu yenileyeceğim. Sizce sorun bundan kaynaklı mı? FPS dropları için çözümü olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün kaç Hz?
Sorundan ve konudan bağımsız ama 144Hz.
Grafik ayarları sekmesinde çok izlekli görselleştirme kapalıysa açın.
Bütün videolarda görüyorum fakat bende öyle bir ayar yok, sanırım sadece NVIDIA ekran kartlarında mevcut.
Isınıyor olabilir bu 1.ihtimal, 8 GB'lik RAM az geliyor olabilir bu 2. ihtimal ama ısınıyor olma ihtimali çok yüksek.
RAM siparişi oluşturdum, daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum fakat sanırım ısınma ihtimalini göz önünde bulunduracağım.

Grafik sürücüsü sürümünün whql sürücü yüklü olduğundan emin olun. Vsyn/dikey senkronizasyon etkinleştirin bir deneyin.
Sürücüm WHQL, dikey senkronizasyon açmayı düşünmüyorum çünkü oynadığım oyun rekabetçi bir FPS oyunu. Sorunun ısınmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben de, yorumlar için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı