RX 580 sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

Slymncn

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RX 580
İşlemci
i3 10105F
Herkese merhaba, i3 10105F, RX 580 4 GB, 8 GB RAM'li bir sistemim var Valorant'ta 1080p çözünürlüğünde her şey Low iken 200 civarı FPS alıyorum ama 2 saniyede bir drop giriyor 30-40 FPS falan görüyorum. Çözünürlüğü düşürsem de aynı yükseltsem de. FPS'yi 60'a sabitleyince drop azalıyor ama bu sefer de takılmalar oluyor adam vuramıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır acaba? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, i3 10105F, RX 580 4 GB, 8 GB RAM'li bir sistemim var Valorant'ta 1080p çözünürlüğünde her şey Low iken 200 civarı FPS alıyorum ama 2 saniyede bir drop giriyor 30-40 FPS falan görüyorum. Çözünürlüğü düşürsem de aynı yükseltsem de. FPS'yi 60'a sabitleyince drop azalıyor ama bu sefer de takılmalar oluyor adam vuramıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır acaba? Şimdiden teşekkürler.

HDD Sentinel ile kontrol sağlar mısınız?

İşlemci ve ekran kartı ısısı kaç?

Valorant'ta ne kadar ısınabilir ki dostum ekran kartı bile tam potansiyelini kullanmıyordur.

Oyun hangi diske kurulu?

SSD'ye kurulu C'de.

İşlemci ve ekran kartı ısısı kaç?

Ekran kartı 60-65, işlemciye bakmadım maalesef.

RAM tek kanal mı?

Evet tek kanal.

HDD Sentinel ile kontrol sağlar mısınız?

Valorant'ta ne kadar ısınabilir ki dostum ekran kartı bile tam potansiyelini kullanmıyordur.

Akşam eve geçince kontrol edeyim.

Başka oyun oynarken böyle bir sorun yaşamıyorum mesela witcher 3, warframe gibi gibi valorantta böyle yapması şaşırttı açıkçası

tek valorantta böyleyse sorun oyundan kaynaklıdır hocam, ben işlemci ısısından throotle yapar sanmıştım ama değildir sonuçta kasa
Başka oyun oynarken böyle bir sorun yaşamıyorum mesela witcher 3, warframe gibi gibi valorantta böyle yapması şaşırttı açıkçası

Yeni konular

Geri
Yukarı